Lidé se skrývají v lesích a světu vládnou opice. Pokračování Planety opic se ukázalo v traileru

Po více než šesti letech se na velké plátno vrací Planeta opic. První trailer Království Planeta opic slibuje svět, v němž vládnou inteligentní lidoopi.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

KINGDOM OF THE PLANET OF THE APES

Foto: Falcon

Film Království Planeta opic

0Zobrazit komentáře

Vyšla první upoutávka na pokračování nové trilogie Planety opic. Tuto zprávu a mnoho dalších přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Planeta opic – sci-fi, v němž různé druhy nám blízkých lidoopů nabudou nadměrnou inteligenci a podrobí si lidstvo – se na velkém plátně objevuje už od roku 1968. V roce 2011 ale s filmem Zrození planety opic započala možná nejlepší trilogie v historii franšízy, zahrnující ještě Úsvit planety opic z roku 2014 a Válku o planetu opic o tři roky později.

Sleduje příběh Caesara, dospívajícího šimpanze, jemuž experimentální lék na Alzheimerovu chorobu dodá (nad)lidskou inteligenci a on ji rozšíří mezi další opice. Ačkoliv to není tak docela záměrem ani jedné strany, mezi lidmi a opicemi se rozpoutá válka o to, kdo má právo na život a svoje vlastní teritorium. Vše vyvrcholí ve Válce o planetu opic střetem, který rozhodne o budoucnosti obou druhů.

Království Planeta opic se odehrává několik generací po událostech z předchozího filmu. Světu vládnou opice a lidé se drží v ústraní. Do čela opičího království se ale dostane tyranský vůdce a mladý hrdina nového snímku se mu bude muset postavit.

O režii se postaral Wes Ball, který stojí za trilogií Labyrint. Přebírá otěže po Mattu Reevesovi, který má nyní plné ruce práce s pokračováním vychvalovaného The Batman z loňského roku. Na scénáři pracoval například Josh Friedman se zkušenostmi ze seriálové Nadace nebo Rick Jaffa, jenž se podílel na Zrození i Úsvitu planety opic a naposledy také na Avatar: The Way of Water. Trailer k filmu Království Planeta opic slibuje skutečně jiný svět, v němž lidé už dávno nejsou u moci, a fotorealistické zpracování inteligentních opic, jak jsme ze série zvyklí. Novinka zamíří do kin 23. května příštího roku.


Co ukazují trailery

Kaskadér

Ryan Gosling je kaskadér pracující na filmu, jehož režisérce tak trochu zlomil srdce. Šanci odčinit svoje hříchy dostane, když hlavní hvězda chystaného trháku beze stopy zmizí – dostane za úkol ho najít. Od režiséra Bullet Trainu.


Co hýbe světem filmu a televize

Kdy uvidíme pokračování Rodu draka?

Loni na obrazovky vyrazil první z chystaných spin-offů fantasy hitu Hra o trůny s názvem Rod draka a okamžitě se setkal s obřím jak kritickým, tak diváckým úspěchem. Televize HBO proto co nejrychleji pracovala na pokračování a teď oznámila, že druhou řadu seriálu uvidíme někdy počátkem příštího léta. Šéf prémiové televize Casey Bloys také dodal, že na jaře příštího roku by se měl začít točit další spin-off s názvem A Knight of the Seven Kingdoms: The Hedge Knight.


Co si pustit

Pluto

Netflix  |  Anime  |  2023  |  8 epizod  |  ČSFD

pluto-netflix-1

Foto: Netflix

Anime Pluto

Minulý týden na Netflix poměrně nenápadně dorazila adaptace klasické japonské mangy Pluto, od níž asi málokdo čekal velké věci. Opak je ale pravdou. V nezvykle dlouhých, téměř hodinových epizodách se odehrává komplexní příběh o vztahu lidí s roboty. Zápletku odstartuje série „vražd“ sedmi elitních robotů a lidí, které má na svědomí další robot – je to poprvé za osm let, co stroj zabil. Případ dostane na stůl inspektor Gesicht, který se sám brzy ocitne v nebezpečí. Pluto je nejspíš jeden z nejlepších animovaných seriálů roku.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym