Live

zobrazit nejnovější

3. 7. 2024 16:01

3. 7. 2024 14:15

3. 7. 2024 12:05

Rychlá zpráva

ftmoFoto: FTMO

České FTMO má velké posily do nejužšího vedení. Přichází z největších právních firem

Česká mnohamiliardová společnost FTMO, za kterou stojí Otakar Šuffner s Markem Vašíčkem a vyvíjí platformu pro aspirující tradery, plánuje v dalších letech významně růst. Proto teď nejužší vedení rozšiřují dvě významné posily. Právní tým povede Eva Svobodová, který působila osmnáct let v jedné z největších právních společností světa White & Case. Pomáhat bude s právní stránkou akvizic a transakcí. Finanční oddělení povede Radek Dyntar, který posledních šest let působil jako finanční ředitel evropské větve právní kanceláře Dentons, dříve byl CFO investiční skupiny KKCG Karla Komárka.

3. 7. 2024 10:22

Rychlá zpráva

google-campus-2Foto: Google

Emise Googlu během pěti lety vyrostly o 48 procent. Může za to umělá inteligence

Emise skleníkových plynů společnosti Google vzrostly za posledních pět let o 48 procent, informují Financial Times. Jde o důsledek rozšiřování datových center, která jsou základem systémů umělé inteligence. Google ve své výroční zprávě o životním prostředí uvedl, že v roce 2023 dosáhlo jeho znečištění 14,3 milionu tun ekvivalentu uhlíku, což představuje 48% nárůst oproti výchozímu roku 2019 a 13% nárůst od loňského roku.

Cílem Googlu je dosáhnout do roku 2030 uhlíkové neutrality a rostoucí emise kvůli vysokým výpočetním nárokům umělé inteligence by ho mohl ohrozit. Ředitelka pro udržitelný rozvoj Kate Brandtová uvedla, že firma je i nadále odhodlána plnit cíl do roku 2030, ale zdůraznila, že tento cíl je „extrémně ambiciózní“.

3. 7. 2024 09:23

3. 7. 2024 07:32

Rychlá zpráva

První demokraté volají po odstoupení Joea Bidena z voleb

Ve Spojených státech se objevují první demokraté, kteří volají po odstoupení Joea Bidena z podzimního volebního klání. Jde o důsledek prezidentovy nevydařené předvolební debaty, kde tváří v tvář Donaldu Trumpovi působil unaveně a jednoduše staře. „Reprezentuji srdce kongresového obvodu, který kdysi reprezentoval Lyndon B. Johnson. Ten za zcela jiných okolností učinil bolestivé rozhodnutí odstoupit. A prezident Biden by měl udělat totéž,“ promluvil nyní demokratický poslanec Lloyd Doggett z Texasu a jako první tak prolomil mlčení (alespoň to veřejné) v řadách Demokratické strany. Johnson v 60. letech minulého století nekandidoval na prezidenta, i když mohl – demokratického kandidáta ale tehdy přesto porazil republikán Richard Nixon.

3. 7. 2024 06:55

2. 7. 2024 20:38

Rychlá zpráva

V Česku se našla unikátní houba

Amatérský mykolog objevil v Česku sesličku poduškovitou, unikátní podzemní houbu, která je známá pouze z horských lesů na západě Spojených států a patří mezi vzácné a chráněné druhy. V Evropě se až doteď vůbec nenašla. Mykolog ji objevil na Milovické stráni v Chráněné krajinné oblasti Pálava.

2. 7. 2024 16:50

2. 7. 2024 14:45

Rychlá zpráva

Nadace chce obnovit zahradu Zikmundovi vily

Ve své vile ve Zlíně strávil cestovatel Miroslav Zikmund skoro sedmdesát let, nyní ji spravuje nadační fond. A ten má v plánu obnovit zahradu u vily. Nadace do toho plánuje zapojit i veřejnost, ta se může zapojit do hromadné adopce stromu Miroslava Zikmunda. Vila, která byl původně vystavěná jako baťovský domek je dnes kulturní památkou.