Live

zobrazit nejnovější

21. 3. 2024 12:12

Rychlá zpráva

zleva-jakub-stupka-vpravo-jan-tlapakFoto: Ecomail

Expanze do Polska a obrat přes sto milionů korun. Ecomail loni vyrostl o 38 procent

E-mailingová platforma Ecomail loni zaznamenala 38% nárůst a dosáhla obratu 114 milionů korun, přičemž každý měsíc přibylo 300 nových platících klientů.  Mezi ně aktuálně patří třeba i Skupina Packeta, mateřská firma Zásilkovny, či dále Oktagon, ZOO Praha, Amazing Places, MultiSport nebo UGO.

V závěru roku Ecomail také expandoval do Polska, kde má stovky uživatelů. „Kompletně jsme lokalizovali aplikaci, tým jsme posílili o bilingvní kolegy a zahájili intenzivní komunikaci s polskými partnery,“ komentuje situaci na novém trhu Jan Tlapák, spoluzakladatel Ecomailu (na fotce vpravo).

21. 3. 2024 11:30

Rychlá zpráva

Pražské přívozy opět vyplují na Vltavu. Do hromadné dopravy se zapojí už v sobotu

Čtyři přívozy opět vyplují do pražské MHD. Součástí městské dopravy budou od soboty 23. března až do 28. října a jezdit – tedy vlastně plavit se! – s nimi můžete v rámci běžného tarifu MHD.

21. 3. 2024 10:51

21. 3. 2024 09:39

Rychlá zpráva

sandayFoto: Sinclair General Stores Sanday

Sladká chyba skotského obchodu. Na orknejském ostrově mají víc velikonočních vajíček než obyvatel

Na orknejském ostrově Sanday žije kolem pěti set lidí. Místní obchod jim chtěl velikonoční čas osladit čokoládovými vajíčky – jenže kvůli chybě v objednávce jich místo osmdesáti pořídil 720. Sladká šlamastyka ale nakonec pomůže dobré věci. „Zbavit se jich běžným způsobem nejspíš nepůjde. Tak jsme se zamysleli a pořádáme soutěž, ve které můžete vyhrát stovku vajíček najednou,“ cituje britský The Guardian majitele obchodu Dana Dafydda.

Výtěžek z čokoloterie, do které se po zveřejnění veselé zprávy zapojují i lidé mimo Sanday, půjde organizaci Royal National Lifeboat Institution. Ta provozuje záchranné čluny převážně v britských vodách. „Jsme eggstrémně vděční Danu Dafyddovi za jeho štědré gesto,“ zmiňuje RNLI s vtípkem za použití anglického slůvka egg – vejce. A co s takovou sladkou stovkou? „Kdybyste vajíčka vyhráli, tak je nejspíš sami rozdáte. Ačkoliv pár našich zákazníků už se nechalo slyšet, že jsou rozhodnutí je všechny sníst,“ dodal Dafydd.

21. 3. 2024 08:07

Rychlá zpráva

K ISS dnes poletí další kosmonauti, tentokrát z kazašského Bajkonuru

K Mezinárodní vesmírné stanici dnes z kosmodromu Bajkonur zamíří kosmická loď Sojuz MS-25 se tříčlennou posádkou. K orbitální stanici, která je jednou z posledních výsep spolupráce mezi Ruskem a Spojenými státy, poletí americká astronautka Tracy C. Dysonová, ruský kosmonaut Oleg Novickij a běloruská kosmonautka Maryna Vasileuská.

21. 3. 2024 07:10

Rychlá zpráva

Zisk ČEZ loni klesl o více než 63 procent. Přesto je druhý nejvyšší za deset let

Skupina ČEZ loni vydělala 29,6 miliardy korun, čistý zisk energetické společnosti tak meziročně klesl o více než 63 procent. Hlavní příčinou byly mimořádné daně a odvody, na kterých podnik odvedl kolem 40 miliard. I přes vysoký propad jde s výjimkou rekordního roku 2022 o nejvyšší zisk za posledních deset let. Letos ČEZ očekává pokles očištěného zisku na 25 až 30 miliard korun. Provozní výnosy ČEZ meziročně stouply o 18 procent na 340,6 miliardy korun. Čistý zisk očištěný o mimořádné vlivy, který bude zásadní pro výši dividendy, činil 34,8 miliardy.

20. 3. 2024 21:30

Doporučujeme

V české e-commerce se už několik týdnů nemluví o ničem jiném než o čínském tržišti Temu, které vzalo útokem zdejší internetový obchod. Pořádně zatápí nejen tisícům menších e-shopů, ale i velkým hráčům. A speciálně pak Allegru. Kde se Temu vzalo? A měly by ho úřady zakázat?

20. 3. 2024 20:00

Rychlá zpráva

petenFoto: Unsplash / Jimmy Baum

Nadace Neuron otevírá další ročník podpory zahraničních expedic. Naposled pomohla objevit jedno z nejstarších mayských měst

Nadace Neuron otevírá registrace do úspěšného projektu Expedice Neuron 2024, který podporuje terénní výzkum a navazuje na slavnou éru cestovatelů Zikmunda a Hanzelky. Čeští vědci a výzkumníci napříč obory mohou získat až 1 milion korun na terénní výzkum kdekoliv po světě. Poslední Expedice pojmenovaná Za ztraceným mayským městem objevila v guatemalské provincii Petén jedno z nejstarších mayských měst. Registrovat projekt lze do 20. dubna 2024 na webu Nadace Neuron.

20. 3. 2024 18:30

Rychlá zpráva

letiste-prahaFoto: Letiště Praha

Češi podle některých prodejců letenek létají čím dál častěji z Vídně či Mnichova

Podle některých prodejců odlétá z pražského letiště stále méně Čechů. Naopak roste zájem o odlety z Vídně nebo Mnichova, odkud jsou letenky levnější. Největší meziroční propady zájmu o odlety z pražského letiště zaznamenali prodejci Pelikán a Student Agency Travel.

20. 3. 2024 17:00

20. 3. 2024 15:30