Live

zobrazit nejnovější

19. 5. 2023 11:15

Rychlá zpráva

Česko má před sebou dva víkendové hokeje

Český tým na mistrovství světa v hokeji odehraje během víkendu hned dva zápasy. V sobotu ho čeká střet s Norskem, a to dopoledne. V neděli v podvečer se čeští hokejisté postaví Švýcarsku.

19. 5. 2023 09:40

Rychlá zpráva

Požár v Českém Švýcarsku se podařilo uhasit

Na přístupové cestě k Pravčické bráně začalo ve čtvrtek odpoledne opět hořet, a to podobně jako loni v létě. Hasiči strávili v Národním parku České Švýcarsko noc, nakonec se ale podařilo oheň uhasit. Pro turisty je nyní cesta k přírodní památce volná.

19. 5. 2023 09:07

Rychlá zpráva

star-wars-galactic-starcruiser-halcyon-walt-disney-world-resort_10xFoto: Walt Disney World Resort

Disney zavírá svůj Galactic Starcruiser, světem Star Wars inspirovaný a velice drahý hotel

Nabízí sice pobyt vymazlený do posledního detailu a Disney za něj získal i cenu za stvoření nezapomenutelného zážitku, ani tak se ale nevyplatí. Hotel Galactic Starcruiser, který je součástí Disney Worldu ve floridském Orlandu a otevřel své brány teprve v březnu minulého roku, končí. Poslední hosté si pobyt ve světě Star Wars vychutnají na konci září. Pak se atrakce, kde dvoudenní pobyt pro dva dospělé vyjde na zhruba pět tisíc dolarů, zavře.

 

 

19. 5. 2023 08:51

19. 5. 2023 08:34

Rychlá zpráva

valhalla1Foto: Aston Martin

Čínské Geely posílilo v automobilce Aston Martin

Čínská automobilka Geely zdvojnásobila svůj podíl v Aston Martinu na 17 % a bude výrobci luxusních automobilů dodávat technologie a komponenty v rámci nového „dlouhodobého partnerství“. Zvyšuje se tím vliv čínské skupiny na Aston Martin, do něhož nyní investovala dalších 234 milionů liber. Stala se tak třetím největším akcionářem po konsorciu investorů vedeném předsedou představenstva Astonu Martin Lawrencem Strollem a státním saúdskoarabským fondem PIF, dostala se před Mercedes-Benz. Akcie Astonu Martin díky tomu vyrostly zhruba o pětinu.

19. 5. 2023 07:40

Rychlá zpráva

Vatikán stáhnul známky s papežem, odkazovaly na zakladatele portugalského koloniálního impéria

Vatikán nechal stáhnout z prodeje speciální známky, které nechal vytvořit u příležitosti Světových dnů mládeže, jež se v srpnu uskuteční v portugalském Lisabonu. Právě proto na nich byl papež František zachycený s odkazem na Jindřicha Mořeplavce, který se sice údajně nikdy nikam neplavil, ale platí za zakladatele rozsáhlé portugalské koloniální říše. To ale mělo vzbudit značnou nevoli i u samotného papeže, který odmítá ospravedlňovat církevní doktrínu umožňující kolonizaci a opakovaně se za ni omluvil.

19. 5. 2023 06:34

Rychlá zpráva

Firma rodičů princezny z Walesu se dostala do platební neschopnosti, má nového majitele

Společnost Party Pieces, kterou založili Carole a Michael Middletonovi, rodiče princezny z Walesu, se dostala do platební neschopnosti a byla prodána novému majiteli. Firmu dodávající potřeby pro večírky koupila společnost Teddy Tastic Bear patřící podnikateli Jamesovi Sinclairovi, jehož byznysové aktivity jsou zaměřené na děti a jejich zábavu a který sám o sobě mluví jako o „milionářském klaunovi“. Hodnota transakce nebyla zveřejněna.

 

 

19. 5. 2023 06:00

18. 5. 2023 23:09

18. 5. 2023 22:51

Rychlá zpráva

hermes_1Foto: Hermès

Přes 20 tisíc korun za obal na sluchátka? Ano, když je od Hermès

Apple spolupracuje s francouzským módním domem Hermès už delší dobu na luxusních kožených náramcích pro hodinky Apple Watch. V podobném stylu teď vznikl i obal na sluchátka AirPods Pro. Cena? Přes 20 tisíc korun, respektive 930 dolarů. To je zhruba částka, za kterou se dají pořídit čtyři balení AirPodů třetí generace.

18. 5. 2023 21:32