Live

zobrazit nejnovější

15. 3. 2024 07:07

Rychlá zpráva

Další vysoký manažer ruské ropné společnosti Lukoil byl nalezen mrtvý

Čtyřiapadesátiletý viceprezident společnosti Lukoil Vitalij Robertus byl nalezen mrtvý ve své kanceláři a podle sdělení firmy, na které odkazují ruská média, údajně spáchal sebevraždu. Je to už čtvrté podivné úmrtí člena vedení druhého největšího ruského producenta ropy od roku 2022, kdy Rusko rozšířilo invazi Ukrajinu, nad čímž představenstvo společnosti tehdy vyjádřilo znepokojení.

14. 3. 2024 20:44

Rychlá zpráva

havrlantFoto: Rockaway

Havrlantova skupina Rockaway kupuje prostějovského výrobce obranných systémů

Skupina Rockaway Capital zakladatele Jakuba Havrlanta se podle deníku E15 chystá investovat do obranných technologií, kdy chce prostřednictvím své Piombino Group získat stoprocentní podíl v prostějovské společnosti URC Systems vyvíjející zejména rušicí a rádiové systémy pro českou armádu, policii nebo pro NATO.

Jejich spojení zatím posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. „K navrhovanému spojení soutěžitelů dochází v oblasti obranného průmyslu, zejména v oblasti vývoje, výroby a servisu prostředků elektronického průzkumu a rádiového ochranného a komunikačního rušení. Rozhodnutí ve výše uvedené věci dosud nebylo vydáno,“ uvedl podle ČTK úřad.

14. 3. 2024 19:33

14. 3. 2024 19:03

Doporučujeme

„Od určité velikosti se byznys nedělá úplně dobře v menších městech jako Košice. Když už firma dosáhne statusu miliardového jednorožce, většinou má svoji centrálu ve velkoměstě.“

- Dalibor Cicman z GymBeamu o tom, co by jej donutilo přestěhovat se ze Slovenska.

Čtěte dále

14. 3. 2024 18:02

14. 3. 2024 17:01

Rychlá zpráva

České Agnostix a Enehano zakládají AI startup. Vytváří nástroje na zpracování přirozeného jazyka

Nový startup Rossie.AI alias Rozárka, za nímž stojí spoluzakladatelé společností Agnostix a Enehano, se zabývá dodávkou řešení pro zpracování přirozeného jazyka (NLP) v platformě Salesforce pro jazyky regionu střední a východní Evropy. Rozárka je prvním projektem vytvořeným v rámci nového holdingu Synequs a v jejím čele stojí ředitel Martin Franc, který se AI řešením věnuje od roku 2017.

Mezi konkrétní příklady využití tvůrci startupu vyjmenovávají například monitoring hovorů a monitoring e-mailů včetně tvorby souhrnu či identifikace úkolů, nebo chytré vyhledávání. „Při vývoji našich řešení používáme jak velké multijazyčné modely, tak i modely specializované na konkrétní úlohy. Ty pak ladíme a upravujeme na míru podle potřeb klienta,“ popisuje Franc.

14. 3. 2024 16:45

Brand Stories vizuál

Partner podcastu: P3 Logistic Parks

14. 3. 2024 15:44

Rychlá zpráva

The Macallan whiskyFoto: The Macallan

Whisky naležato. Netradiční lahev od Bentley míří do prodeje za milion korun

Legendární britská automobilka Bentley a palírna The Macallan v roce 2022 představily spolupráci, jejímž výsledkem se stala lahev, kterou si ve své barové vitríně nepostavíte. Teď zajímavě zpracovaná whisky míří do prodeje, vychází na více než jeden milion korun

14. 3. 2024 15:02

Doporučujeme

„Potřebujeme mladým lidem vyprávět příběh a ukázat kvalitu, kterou v Česku stále umíme dělat za přijatelnou cenu. Nemusíme všechno valit z Číny z masových produkcí a špatných výrobních podmínek.“

- Vít Staněk z firmy Botas o budoucnosti značky.

Čtěte dále

14. 3. 2024 14:23

14. 3. 2024 13:14

Rychlá zpráva

tlappka_tym-kopieFoto: tlappka

Začínáme dost vířit vodu. Česká televeterina tlappka hlásí přes 40 tisíc uživatelů a dalšího investora

Online aplikace tlappka svým uživatelům nabízí neomezený online chat s veterinářem, což majitelům domácích zvířat dokáže ušetřit cestu do ordinace a také snížit stres svého mazlíčka. „Rosteme a máme již přes 40 tisíc registrovaných uživatelů, odbavujeme dva tisíce konzultací měsíčně,“ pochvaluje si spoluzakladatelka Pavlína Rochová.

Startup již v roce 2022 miliony korun podpořilo investiční duo Jiří Hlavenka a Jan Sláma skrze svůj Jinej fond, další miliony korun teď výměnou za 3% podíl přidal mladý veterinář Tomáš Posekaný. Jaké hospodářské výsledky firma dosahuje, nekomentuje. „Stále jsme jediný hráč v oblasti televeteriny v Česku a myslím, že tu začínáme dost vířit vodu, což je zřejmé z pohledu rostoucích uživatelů naší tlappky,“ komentuje Rochová. Novinkou pro uživatele je spuštěný průvodce celoroční péče na míru majiteli.

14. 3. 2024 11:59