Live

zobrazit nejnovější

9. 7. 2024 16:16

9. 7. 2024 15:15

Rychlá zpráva

plzensky-prazdroj-plzen-pivo-kyselac-visnova-peckaFoto: Plzeňský Prazdroj

Plzeňský Prazdroj představuje svůj první kyseláč

Plzeňský pivovar představil svůj první kyseláč. Pivo stylu Gose a se 4,2 procenty alkoholu je charakteristické kyselostí, lehkou slaností a nízkou hořkostí spolu s višňovými tóny. „Višňová pecka je pivem, které se může zapsat do historie českého pivovarnictví. Je to první český kyseláč uvařený ve velkém pivovaru. Tento ovocný letní speciál bude v červenci na čepu ve více než tisíci podnicích v Česku a na Slovensku,“ uvedl Tomáš Drahoňovský z Plzeňského Prazdroje.

9. 7. 2024 14:24

Rychlá zpráva

Český pavilon pro Expo 2025 vyhlašuje výzvu pro umělce, kteří se chtějí světové výstavy zúčastnit

Umělci, kteří se chtějí zúčastnit kulturního programu českého pavilonu na světové výstavě Expo 2025, se mohou zúčastnit otevřené výzvy – a dokonce získat až stoprocentní finanční podporu včetně nákladů na dopravu a ubytování. Do 10. září 2024 se mohou přihlásit prostřednictvím online formuláře.

„V Japonsku chceme vedle špičkové architektury a inovativního designu národního pavilonu přirozeně prezentovat české firmy i umělce a zajímavé projekty. Jsme velmi zvědaví, kdo se do kulturní výzvy bude chtít zapojit, a na všechny přihlášky se opravdu těšíme,“ říká generální komisař české účasti na Expu Ondřej Soška.

9. 7. 2024 14:03

Doporučujeme

„Vhledem k tomu, že herní průmysl neodvádí žádné poplatky, nebude mít žádného zástupce v představenstvu nového fondu.“

- Michal Šašek, náměstek ministra kultury, o fondu audovize, který má nově podpořit i videohry

Čtěte dále

9. 7. 2024 13:10

9. 7. 2024 12:12

Rychlá zpráva

Propojené minipivovary by měly snáze dosáhnout na nižší daň z piva

Zákon o spotřebních daních zřejmě zmírní podmínky, za nichž mohou majetkově nebo personálně propojené minipivovary dosáhnout na nižší sazbu spotřební daně z piva. Předpokládá to novela zákona, kterou má ve středu projednat Sněmovna na mimořádné schůzi. Majetkově nebo personálně propojené minipivovary by měly dosáhnout na nižší sazbu spotřební daně z piva, pokud jejich celkový výstav nepřesáhne 200 tisíc hektolitrů ročně. Objem jejich výrob se bude sčítat.

Sazba daně se bude vypočítávat podle sečtené celkové výroby všech členů skupiny, ale daňové přiznání bude provozovatel podávat za každý pivovar zvlášť. Dosud samo propojení minipivovarů znemožňovalo uplatňovat sníženou sazbu, což podle ministerstva financí vedlo k formálním úpravám personální struktury podniků, aby kritérium splnily. Finanční správa potom měla vyšší administrativní náklady spojené se zjišťováním, zda minipivovary nejsou majetkově nebo personálně propojené.

9. 7. 2024 11:03

Rychlá zpráva

andrea-bohacikovaFoto: Marter

Byznys i rodina? Nový akcelerátor Ženy na startu AWE nabízí matkám šanci na obojí

Organizace M.arter ve spolupráci s americkým velvyslanectvím a CzechInvestem spouští 5. září 2024 první akcelerátor v Česku určený speciálně pro začínající podnikatelky, které jsou zároveň matkami – Ženy na startu AWE. Cílem programu je podpořit matky v rozjezdu vlastního úspěšného podnikání, a tím přispět k růstu počtu ekonomicky silných a nezávislých žen. Přihlášky přijímá do 4. srpna.

„I když je v Česku více žen než mužů, tvoří ženy pouze 30 procent podnikajících, což je pod průměrem Evropské unie. Přitom právě podpora podnikavých žen a matek může výrazně přispět k větší diverzitě a konkurenceschopnosti české ekonomiky a k lepšímu postavení žen ve společnosti. S Ženami na startu AWE chceme tento nevyužitý potenciál podnikatelek naplno otevřít a přispět k růstu počtu ekonomicky silných a nezávislých žen,“ komentuje Andrea Bohačíková, zakladatelka neziskové organizace M.arter.

9. 7. 2024 09:51

9. 7. 2024 08:30

9. 7. 2024 07:15

9. 7. 2024 06:31

Rychlá zpráva

Biden po ruském útoku na dětskou nemocnici přislíbil Kyjevu posílení protivzdušné obrany

Americký prezident Joe Biden označil pondělní ruský útok na Ukrajinu, který mimo jiné zasáhl v Kyjevě největší dětskou nemocnici v zemi, jako „krutou připomínku brutality Ruska“ a přislíbil nová opatření k posílení ukrajinské protivzdušné obrany. Úder si podle ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského vyžádal 37 obětí a 170 raněných. „Společně s našimi spojenci oznámíme nová opatření na posílení ukrajinské protivzdušné obrany, abychom pomohli chránit její města a civilisty před ruskými údery,“ uvedl Biden.

„Pouhé znepokojení nezastaví teror. Soucit není zbraň. Je nutné sestřelovat ruské rakety. Je nutné ničit ruské vojenské letectvo tam, kde má základny. Jsou nezbytné silné kroky, které nezanechají žádný deficit bezpečnosti,“ vyzval Zelenskyj v předvečer summitu NATO ve Washingtonu, kterého se zúčastní i český prezident Petr Pavel.

8. 7. 2024 20:04