Live

zobrazit nejnovější

6. 6. 2024 16:01

Doporučujeme

V Brně mohli přivítat významného hosta – autora herních hitů System Shock, Deus Ex nebo Thief Warrena Spectora. Na konferenci Game Access hovořil mimo jiné i o tom, jestli jsou hry umění. A že umí to, co žádné jiné médium v historii lidstva nedokáže.

warren-spector

6. 6. 2024 14:50

Rychlá zpráva

starship1Foto: SpaceX / Twitter

Starship od SpaceX letí do vesmíru. Muskova firma chce poprvé přistát zpátky na Zemi

Z texaské základny Starbase firmy SpaceX Elona Muska počtvrté odstartovala ke hvězdám obří raketa Starship. Firma s ní chce v rámci testovacího letu vystoupat na oběžnou dráhu Země, obletět planetu a přistát na hladině oceánu. Průběh letu můžete sledovat na síti X ve videu níže. Booster Super Heavy má podle plánu dopadnout do Mexického zálivu, Starship samotný pak plánuje přistání v Indickém oceánu.

Starship spolu se svým boosterem Super Heavy měří 122 metrů a je největší a nejvýkonnější raketa světa. Před dnešním startem měla dosud za sebou tři testovací mise. Do vesmíru se poprvé dostala při třetím pokusu v půlce letošního března.

Cílem předchozích testů bylo také vyslat Starship s cenou 90 milionů dolarů (zhruba dvě miliardy korun) na oběžnou dráhu, oblétnout s její horní částí téměř celou Zemi a přistát v Tichém oceánu poblíž Havaje. Starship ani Super Heavy ale návrat do atmosféry po padesáti minutách letu nepřežily.

6. 6. 2024 13:03

Doporučujeme

„Chceme, aby to byla skutečně jedinečná akce. Halftime show se světovým umělcem, přelet vrtulníků... Chceme, aby to byl takový evropský Super Bowl.“

- Pavol Neruda, spoluzakladatel MMA organizace Oktagon, o plánované akci ve Frankfurtu

Čtěte dále

6. 6. 2024 11:33

6. 6. 2024 10:01

6. 6. 2024 08:39

Rychlá zpráva

Škoda po srážce vlaků v Pardubicích přesáhne sto milionů

Tragická nehoda vlaků v Pardubicích, při níž zemřeli čtyři lidé a dvě desítky se zranily, způsobila i materiální škody ve výši kolem 110 milionů korun. „Na nákladním vlaku jsou škody asi 50 milionů korun, na expresu 60 milionů a na trati asi 300 tisíc korun,“ uvedl pro ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

6. 6. 2024 08:31

Rychlá zpráva

1920×1080Foto: SpaceX

SpaceX se dnes pokusí o čtvrtý testovací let svého kolosálního systému Starship

Vesmírná společnost Elona Muska se dnes pokusí o čtvrtý testovací let svého obřího dopravního systému Starship, který se skládá ze stejnojmenné kosmické lodi a nosné rakety Super Heavy. Cílem excentrického miliardáře je používat Starship při cestách na Měsíc a jednou i na Mars.

Start 122 metrů vysokého systému je naplánovaný z kosmodromu v texaském městě Boca Chica, kde se odehrály i tři předchozí pokusy. Okno pro možný vzlet bude trvat dvě hodiny a začíná ve 14:00 našeho času. V zatím posledním testu z letošního března systém už úspěšně vzlétl a obě jeho části se i bez problémů oddělily, ani jedna se ale prozatím nedokázala vrátit bezpečně na Zemi. Právě o to se chce SpaceX pokusit znovu dnes.

6. 6. 2024 07:01

Rychlá zpráva

nvidiaFoto: Vygenerováno Open AI / DALL-E

Tříbilionová Nvidia přeskočila Apple a je druhou nejhodnotnější firmou na světě. Výš je jen Microsoft

Hodnota technologické společnosti Nvidia poprvé přesáhla tři biliony dolarů, zhruba 68 bilionů korun. Americký výrobce čipů v žebříčku nejcennějších firem světa přeskočil Apple a je druhý za Microsoftem s valuací kolem 3,15 bilionu dolarů. Akcie Nvidie v posledních letech raketově rostou, v současnosti se obchodují zhruba za 1 224 dolarů (asi 28 tisíc korun).

Pozici druhé nejhodnotnější firmy světa Nvidii přihrál boom umělé inteligence, jež vyžaduje výkonný hardware. S tím se pojí i obrovský nárůst zisku, v dubnu ukončeném finančním čtvrtletí se meziročně zvýšil více než sedmkrát ze zhruba dvou miliard dolarů na téměř patnáct miliard. Vyšší hodnotu než Apple měla Nvidia naposledy v roce 2002 – v době, kdy valuace obou firem nedosahovala ani na deset miliard dolarů.

6. 6. 2024 05:55

5. 6. 2024 20:03

5. 6. 2024 18:14

Rychlá zpráva

Německá nábytoková značka Rolf Benz Haus otevřel showroom v Praze

Kultovní německá nábytková značka oslavila šedesátileté výročí a při té příležitosti otevřela na pražské Harfě nový, 250 metrů čtverečních velký showroom. „Posilujeme tak své zastoupení na českém trhu,“ říká k tomu šéfka českého týmu značky Ewelina Kowalik. Rolf Benz pochází z německého Schwazwaldu, kde začal vyrábět čalouněný nábytek špičkové kvality.