Chcete úročit své peníze a zároveň je mít připravené na investice? XTB nabízí na 90 dní šest procent

Investiční platforma XTB úročí i neinvestované prostředky, které leží na účtu. Chce nabídnout další přidanou hodnotu začínajícím investorům.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

xtb-app

Foto: XTB / CzechCrunch

Mobilní aplikace investiční platformy XTB

Primárním účelem, proč si uživatelé nahrávají peníze na investiční platformu XTB, je, že s nimi chtějí investovat. Ne vždy ale zainvestují do akcií, komodit, kryptoměn nebo všemožných indexů hned. Na tento trend se XTB rozhodlo zareagovat zavedením vyšších úroků právě z dosud neinvestovaných prostředků pro nově příchozí klienty. Pokud si nahrají české koruny, prvních devadesát dní úročí šesti procenty ročně. U dolarových vkladů to je pět procent, u eura 4,2 procenta. Po třech měsících úroková sazba klesá.

Úroky se počítají denně a na účty klientů se připisují měsíčně. Zvýhodněná nabídka vyššího úročení je ale pouze pro nově příchozí uživatele a není limitovaná výší investovaných prostředků a platí i v korunách. Běžná úroková sazba, na kterou se po devadesáti dnech dostanou i noví zákazníci, činí dvě procenta ročně pro koruny a eura a dvě a půl procenta u dolarů.

„Více než dvacet procent našich klientů má účty právě v korunách. Chtěli jsme, aby i oni mohli těžit z prostředí rostoucích úrokových sazeb,“ komentuje rozšíření nabídky úrokových sazeb o české koruny David Šnajdr, generální ředitel XTB Česká republika. Investiční platforma má po celém světě přes 378 tisíc aktivních klientů, loni získala téměř 130 tisíc nových a své služby neustále rozšiřuje, aby zaujala širší veřejnost, která se o investování stále více zajímá.

„Navýšení úrokových sazeb nabízí investorům možnost vyčkávat na konkrétní investiční příležitost a zároveň si zajistit zhodnocení peněz, i když zrovna aktivně neinvestují. Stále více lidí zvažuje vstup na finanční trhy a my jim chceme nabídnout další přidanou hodnotu, když už se rozhodnou s investicemi začít,“ komentuje zvýšení úrokových sazeb novým klientům Vladimír Holovka, obchodní ředitel XTB pro Česko, Slovensko a Maďarsko.

xtb-app2

Foto: XTB

Mobilní aplikace investiční platformy XTB

Jednou z posledních novinek je funkce pro automatické dlouhodobé investování, které funguje také v Česku. Služba Investiční plány nabízí možnost investovat do ETF fondů podle předem nastaveného cíle. Investoři si mohou vytvořit svůj vlastní plán včetně výběru konkrétní ETF s pravidelnou měsíční investicí od patnácti eur (370 korun). U jednotlivých investic lze zároveň nastavit procentní podíl a flexibilně je spravovat.

„V ETF a pasivním investování dlouhodobě vidíme velký potenciál, nabízí totiž investorům možnost vytvoření diverzifikovaného portfolia bez nutnosti manuálního výběru jednotlivých nástrojů. Pro naše klienty je tak investování ještě snazší a přístupnější,“ říká Holovka. V rámci Investičních plánů mají zákazníci XTB k dispozici přes 365 ETF fondů, které pokrývají různé třídy aktiv i komodit.

Investoři tak mohou snadno diverzifikovat své portfolio a přizpůsobit ho svému postoji k riziku a výnosu. Obchodní ředitel XTB Vladimír Holovka říká, že zájem o podílové fondy evidují především od roku 2021, přičemž v posledních třech letech se počet investorů do ETF více než zdvojnásobil. Investiční platforma navíc plánuje své služby dál rozšiřovat, chystá se přidat nové dluhopisy, penzijní produkty nebo multiměnovou kartu.

CC Native

Partnerem článku je XTB

Rubriku Investice podporujíxtb_online-investing_logo_rgb-1jet-investment_logo_srgbjt-bankaamundi