Live

zobrazit nejnovější

12. 8. 2023 09:30

Rychlá zpráva

V Českém Švýcarku se narodilo minimálně pět vlčat

V národním parku České Švýcarsko se narodilo minimálně pět vlčat. Správcům parku se je podařilo na kameru zachytit při jejich hře. Vlci se objevují na Děčínsku v posledních letech. První reprodukci vlků obecných v Českém Švýcarsku v novodobé historii doložili vědci z České zemědělské univerzity na podzim roku 2021.

12. 8. 2023 08:08

12. 8. 2023 07:14

Rychlá zpráva

Dva Francouzi v Miláně vyšplhali na věž tamní katedrály

Policie zatkla v italském Miláně zatkla dva mladíky, kteří brzy včera ráno vyšplhali na věž tamní katedrály. Má jít o Francouze ve věku 18 a 20 let, kteří se bez jištění dostali až k soše Panny Marie zvané Madonnina ve výšce 108 metrů a pořizovali při tom fotografie a videozáznamy. Za vniknutí do památky jim hrozí pokuta.

11. 8. 2023 22:45

Rychlá zpráva

ftxReprofoto: Nas Daily/YouTube

Zakladatele FTX Sama Bankmana-Frieda poslal soud v New Yorku do vazby. Má tam čekat na proces, který začne v říjnu

Zakladatel zkrachovalé kryptoburzy FTX se totiž snažil ovlivňovat svědky, a to hned několikrát. Jedenatřicetiletý podnikatel s přezdívkou SBF čelí obvinění, že zpronevěřil peníze investorů a použil je na krytí ztrát svého investičního fondu Alameda Research. Soudní proces s ním by měl začít v říjnu, Bankman-Fried vinu odmítl. SBF byl koncem loňského roku propuštěn na kauci 250 milionů dolarů za podmínky, že bude na proces čekat v domácím vězení u svých rodičů v Kalifornii.

11. 8. 2023 20:23

Rychlá zpráva

Nejvyšší soud v USA přezkoumá dohodu s Purdue Pharma v případu opioidové krize

Majitelé společnosti mají podle dohody v souvislosti s opioidovou krizí ve Spojených státech zaplatit šest miliard dolarů (140 miliard korun) výměnou za imunitu před občanskými žalobami. Až soud v říjnu zasedne, zváží, zda dohoda nepřekračuje zákon. Purdue Pharma je jednou z největších farmaceutických společností na světě. Vyrábí třeba lék proti bolesti OxyContin, na kterém se velmi rychle vytváří závislost. Firmu vlastní rodina Sacklerů, jedna z nejmovitějších v USA.

11. 8. 2023 19:31

Doporučujeme

9. září v Ostravě vypukne čtvrtý ročník největší konference ze světa bitcoinu. Těšit se můžete na skvělé speakery, nabitý program, workshopy, přátelskou atmosféru a komunitu českých a slovenských příznivců bitcoinu.

chaincamp

4. 9. 2023

ChainCamp 2023

Ostrava

Chci vědět více

11. 8. 2023 18:45

Rychlá zpráva

Vědci si myslí, že by brzy mohli potvrdit existenci páté přírodní síly

Laboratoř Fermilab u Chicaga se možná blíží k objevu nové přírodní síly. Fyzici prý nalezli další důkazy o tom, že elementární částice zvané miony se nechovají tak, jak předpovídá současná teorie fyziky. Výzkumníci si to vysvětlují tím, že na částice může působit neznámá síla. K potvrzení hypotézy bude potřeba dalších dat, ale pokud se potvrdí, mohlo by to pro fyziku znamenat významný objev. Známé síly přírody jsou gravitaci, elektromagnetismus a silná a slabá jaderná síla. Tyto čtyři základní síly řídí vzájemnou interakci všech objektů a částic ve vesmíru. Vědci navazují na výsledky z roku 2021, v nichž tým laboratoře Fermilab poprvé naznačil možnost existence páté přírodní síly.

11. 8. 2023 17:41

Doporučujeme

„Ne náhodou je generálním partnerem filmu advokátní kancelář.“

- Kazma o svém chystaném snímku

Čtěte dále

11. 8. 2023 15:47

Rychlá zpráva

Umělé inteligence od OpenAI či Mety napadnou hackeři. Na každoroční IT konferenci otestují jejich bezpečnost

V pátek se v hotelech v Las Vegas uskuteční útok na nejvýkonnější systémy umělé inteligence dneška. Zaútočí na ně malá skupina hackerů, kteří zkusí najít jejich slabá místa. Vše s podporou Bílého domu. V květnu totiž Bidenova administrativa podpořila testovací útok na systémy umělé inteligence, tzv. red-teaming. Několik předních firem zabývajících se vývojem AI, včetně OpenAI, Googlu a Mety, souhlasilo s tím, že některé z jejich programů pro toto cvičení dá k dispozici.

11. 8. 2023 14:38

Rychlá zpráva

smartphone-v-horkuFoto: Midjourney/CzechCrunch

O víkendu má být opět horko. Vám pomůže pitný režim, ale co vašemu mobilu?

Dostatek vody, chládek ve stínu a nějaký ten větřík, to jsou nejlepší přátelé člověka v rozpálené betonové džungli během léta. Přehřát se ale může i mobil, je tak dobré myslet na pár věcí. Nenechávejte smartphone na přímém svitu slunce či v horkém prostředí a snažte se omezit používání výkonnostně náročných aplikací. Pomůže také nejnovější software. Mějte tedy nainstalovaný aktuální verze operačního systému i vašich oblíbených aplikací.