Live

zobrazit nejnovější

8. 12. 2023 12:55

Rychlá zpráva

mailstep_nova-posilaFoto: Mailstep

Novým ředitelem logistického Mailstepu se stává Martin Beneš

Martin Beneš se stává novým ředitelem logistické společnosti Mailstep a její zahraniční obchodní značky Mailship. Do čela společnosti přichází s posláním transformovat Mailstep na silného evropského hráče, který je schopen dominovat v oblasti fulfillmentu a s tím spojenými službami. Na pozici nového obchodního ředitele zároveň přichází Jakub Mates. Na starost bude mít především podporu obchodu napříč Evropou. Loni firma, kterou většinově vlastní miliardář Jiří Šmejc, utržila 660 milionů korun.

8. 12. 2023 11:55

Doporučujeme

„Časy, kdy jsme se učili cizí jazyky z papírových učebnic, jsou dávno pryč. Dnes vám k tomu stačí funkční aplikace.“

- Jaroslav Trojan, managing partner fondu N1 o investici do české aplikace DuoCards

Čtěte dále

8. 12. 2023 11:02

Rychlá zpráva

Dáma, která stála za odvoláním Sama Altmana, promluvila

Australská odbornice na umělou inteligenci Helen Tonerová byla jednou ze čtveřice (dnes už bývalých) členů představenstva OpenAI, kteří v polovině listopadu odvolali z postu CEO Sama Altmana (a pak ho pod nátlakem jmenovali zpět). V rozhovoru pro Wall Street Journal přiznala, že ji překvapilo, co po jejich kroku následovalo. Zároveň ale zopakovala, že si stojí za tím, že primární misí OpenAI má být dosažení bezpečné umělé inteligence, nikdoli komerční úspěch.

8. 12. 2023 10:55

8. 12. 2023 09:52

Rychlá zpráva

PPF navyšuje svůj podíl v evropském provozovateli výdejních boxů InPost

Skupina PPF se dohodla, že od společnosti Advent International získá další podíl ve výši přibližně procent ve firmě InPost. Ta provozuje síť výdejních boxů jednak v domácím Polsku, jednak ve Francii, Španělsku či Beneluxu. V kombinaci s předchozími nákupy akcií představuje nyní celkový podíl PPF v InPostu přibližně 21,71 procent základního kapitálu společnosti.

8. 12. 2023 09:12

Rychlá zpráva

amstr2Foto: Noralí Nayla / Unsplash

Amsterdam zavedl maximální rychlost aut na 30 km/h. Slibuje si bezpečí v ulicích

Na většině silnic v Amsterdamu mohou ode dneška řidiči jezdit maximálně rychlostí 30 kilometrů v hodině. Město je podle agentury DPA prvním v Nizozemsku, které rychlost aut takovýmto způsobem omezilo. Od opatření si slibuje, že přinese bezpečnější ulice i více klidu obyvatelům.

8. 12. 2023 08:05

8. 12. 2023 06:41

7. 12. 2023 21:29

Rychlá zpráva

Notre Dame by mohl být dokončený za rok touhle dobou

Pařížský Notre Dame má nový kříž. A rovnou i na nové věži. Jednu z nejnavštěvovanějších památek Paříže zničil před čtyřmi lety požár. Práce na její obnově běží, teď by měla nová věž získat ještě olověnou střechu. Za rok touto dobou by katedrála mohla být dokončená a znovu otevřená pro návštěvníky.