Live

zobrazit nejnovější

5. 2. 2024 20:40

Rychlá zpráva

karel-komarek-kkcgFoto: KKCG

Allwyn Karla Komárka koupil 70 procent v dodavateli online hazardních her

Provozovatel loterií Allwyn koupil 70 procent společnosti Instant Win Gaming (IWG), která je dodavatelem online hazardních her. Za Allwynem stojí investiční skupina KKCG miliardáře Karla Komárka a od akvizice si slibuje rozšíření nabídky herního obsahu. IWG dodává online hry s okamžitou výhrou pro loterie pro klienty z celého světa. „Je to součástí naší ambice být nejlepším provozovatelem her na všech našich trzích a poskytovat hráčům nejlepší uživatelský zážitek,“ uvedl hlavní investiční ředitel společnosti Allwyn Štěpán Dlouhý.

5. 2. 2024 20:13

Rychlá zpráva

Král Karel III.Foto: Hugo Burnand

Britskému králi Karlu III. byla diagnostikována rakovina. Podstupuje léčbu

V tiskovém prohlášení Buckinghamský palác uvedl, že král dnes začal s léčbou. Při té mu lékaři dovolili pokračovat v práci ohledně papírování, doporučili mu ale zároveň vynechat účastnění se akcí na veřejnosti. Palác nespecifikoval druh rakoviny, se kterou se panovník potýká.

5. 2. 2024 19:50

Rychlá zpráva

finep-sarkaFoto: Finep

Pražské arcibiskupství koupilo od Finepu za stovky milionů 57 nájemních bytů

Pražské arcibiskupství koupilo prostřednictvím své platformy XPlace od developerské společnosti Finep 57 nájemních bytů v projektu U Šárky v Praze 6. Hodnota transakce se pohybovala ve stovkách milionů korun. Minulý týden XPlace ohlásil, že od Penta Real Estate koupí 54 nájemních bytů v sousedství přírodního parku Vidoule a nové městské čtvrti Waltrovka za nižší stovky milionů korun. Katolická církev po restitucích hledá způsoby, jak si zajistit vlastní financování.

5. 2. 2024 18:15

5. 2. 2024 17:27

Rychlá zpráva

Radnice Madridu využívá umělou inteligenci, aby zjistila, jak se cítí tamní senioři

Vedení Madridu se rozhodlo pomoci seniorům, kteří žijí sami, a přizvalo si k tomu umělou inteligenci. Jejím prostřednictvím radnice oslovila na 16 tisíc lidí starších 75 let a zjišťovala, zda se cítí osamělí. Na otázky virtuální dispečerky odpovědělo 2 070 seniorů, z nichž třetina se rozhodla s pomocí radnice svou situaci změnit.

5. 2. 2024 16:50

5. 2. 2024 15:15

5. 2. 2024 14:01

Rychlá zpráva

scala-kamiq-faceliftFoto: Škoda Auto

Škoda Scala a Kamiq přijíždějí v novém, chtějí být výraznější

Škoda Auto provedla modernizaci svých kompaktních modelů Scala a Kamiq. Díky novému vzhledu předního a zadního nárazníku a ostřeji řezaným předním světlometům má mít Scala sportovnější vzhled, Kamiq chce zase působit dojmem robustnějšího SUV. Oba modely přicházejí také s novým interiérem s několika variantami a novými udržitelnými materiály. Modernizaci modelů doplňují tři motory aktuální generace evo2 s výkonem od 70 kW do 110 kW.

5. 2. 2024 13:02

5. 2. 2024 12:09

5. 2. 2024 11:22

Rychlá zpráva

carny-niceboyFoto: Niceboy

Česká značka Niceboy má nového šéfa, přichází z Mastercard

Česká značka Niceboy, kterou v roce 2016 založili Daniel Janků a Jiří Zima, má nového výkonného ředitele. Firmu vyrábějící elektroniku od akčních kamer přes sluchátka a reproduktory až po chytré hodinky od začátku letošního roku vede jako CEO Michal Čarný, který loni opustil vedení české pobočky Mastercard. Zakladatelé Niceboye se chtějí věnovat novým začínajícím projektům a zakládají skupinu nezávislých andělských investorů The Seeders.

5. 2. 2024 10:05

Rychlá zpráva

oppenheimerFoto: SkyShowtime

Oceňovaný film Oppenheimer dorazí v březnu na SkyShowtime

Filmový hit Oppenheimer po celém světě vydělal už téměř miliardu dolarů a po úspěchu v kinech míří také na streamovací platformy. V Evropě včetně Česka budou moci diváci zhlédnout oceňovaný snímek režiséra Christophera Nolana o vývoji první atomové bomby na službě SkyShowtime od 21. března. Dosud bylo možné si Oppenheimera online jen koupit nebo pronajmout, například na Apple TV či v O2 TV.