Live

zobrazit nejnovější

7. 8. 2023 06:35

Rychlá zpráva

Saúdskoarabský summit o míru na Ukrajině skončil bez konkrétní dohody

Dvoudenní schůzka diplomatů a vládních poradců čtyř desítek zemí v saúdskoarabské Džiddě o míru pro Ukrajinu v neděli skončila bez konkrétní dohody, pouze závazkem, že země budou pokračovat v mezinárodních konzultacích s cílem dosáhnout míru. Na jednání nebylo pozváno Rusko, účastnili se ho zástupci Ukrajiny, západních zemí, Číny, Turecka, Brazílie či Indie a také EU. ČR zastupoval náměstek ministra zahraničí Jan Marian

6. 8. 2023 20:41

Rychlá zpráva

barbie-margot-robbie-2023-1Reprofoto: Warner Bros. Pictures/YouTube

Barbie v globálních tržbách překonala miliardu dolarů

Barbie to dokázala a během svého třetího víkendu v kinech na globálních tržbách překonala miliardu dolarů! Letos se to zatím povedlo jen jednomu filmu, a to animáku Super Mario Bros. ve filmu.

6. 8. 2023 19:46

Rychlá zpráva

Plzeň o dva roky prodloužila bezplatné parkování elektromobilů

Plzenští radní rozhodli, že na území svého města nechají auta označená registrační značkou elektrického vozidla parkovat po dobu 24 hodin zdarma o dva roky déle, než bylo původně v plánu. Konec bezplatného parkování měl nastat už s koncem sprna. Prodloužení vedení města vysvětluje zatím nízkým počtem bezemisních vozidel.

6. 8. 2023 18:20

Rychlá zpráva

orion3Foto: NASA

Indická sonda Čandrájan-3 už obíhá kolem Měsíce, do tří týdnů se pokusí přistát

Indie se už nějakou dobu chce stát čtvrtou zemí, které by se podařilo přistát na Měsíci. Dosavadní pokusy nevyšly, naděje se ale upínají k sondě Čandrájan-3, jež ze Země odstartovala 14. července a nyní úspěšně vstoupila na oběžnou dráhu Měsíce. 23. nebo 24. srpna se má pokusit modul Vikrám s robotickým vozítkem Pragján přistát poblíž jižního pólu Měsíce. Pokud se to povede, bude indická mise první, která to v tomto místě dokáže. Dosednou na povrch Měsíce zatím zvládly jen USA, Rusko a Čína.

6. 8. 2023 17:40

6. 8. 2023 16:21

6. 8. 2023 15:12

Doporučujeme

Plánujete dovolenou na druhou půlku prázdnin? Pokud nemáte nápady, tak se můžete inspirovat tím, jak cestuje dvacet pět nejbohatších Čechů.

elite-nahled

6. 8. 2023 13:40

Rychlá zpráva

Skupině Passerinvest loni meziročně klesl čistý zisk o polovinu

Developerské a investiční skupině Passerinvest Group loni meziročně klesl čistý zisk o polovinu na 247 milionů korun. Tržby firmy se naopak meziročně zvýšily o 14 procent na 1,2 miliardy korun. Zásadní vliv na obrat měl nákup společnosti Gamma Building, která vlastní administrativní budovu Gamma v Praze 4.

6. 8. 2023 12:04

Rychlá zpráva

2Foto: Depositphotos / Midjourney

Souboj Muska a Zuckerberga se má živě vysílat na X, výtěžek putovat na charitu

Elon Musk dnes bez dalších podrobností prohlásil, že jeho pěstní souboj s Markem Zuckerbergem se bude živě vysílat na X a že peníze, které událost vynese, poputují na charitu určenou veteránům. Zakladatel Tesly a SpaceX také uvedl, že v práci v rámci přípravy posiluje, na cvičení doma prý nemá čas. K vzájemnému souboji ve smíšeném bojovém umění se oba miliardáři vyzývají od června. Zda k němu ale nakonec skutečně dojde, je otázka.

6. 8. 2023 10:55

Doporučujeme

„Ať už jsem přišel do výrobní fabriky, telekomunikační firmy, nebo i e-commerce společnosti, všude jsem dokázal říct něco chytrého.“

- Jakub Vraspír, zakladatel startupu Merchantee

Čtěte dále

6. 8. 2023 09:35

Rychlá zpráva

Ve Skotsku se chystá největší hledání lochneské příšery od 70. let

Centrum lochneské příšery ve Skotsku vyzvalo zájemce, aby se zapojili do největšího pátrání po bájném monstru od 70. let minulého století. Nové pátrání je naplánováno na víkend 26. a 27. srpna a budou při něm využity moderní technologie, jako drony, které vytvářejí termální snímky a které budou prohledávat vodu „způsobem, jaký tu ještě nebyl“.

6. 8. 2023 08:20