Live

zobrazit nejnovější

12. 6. 2024 13:26

Rychlá zpráva

A jaderných blocích v Česku bude jasno do konce prázdnin

Vláda bude mít do konce srpna jasno, kolik jaderných bloků se v Česku bude stavět na základě současného tendru na jejich budování. Na konferenci Česko na křižovatce II to dnes v Praze řekl premiér Petr Fiala (ODS). V současném tendru podaly francouzská firma EDF a jihokorejská KHNP nabídky na jeden až čtyři bloky. Na tiskové konferenci Fiala doplnil, že se nijak nemění harmonogram tendru a že rozhodnutí o dodavateli může padnout už v červenci, jak vláda dříve uváděla.

12. 6. 2024 11:48

Doporučujeme

Už dnes začíná festival Rock for People – dorazí na něj nebývalý počet fanoušků, patříte mezi ně i vy?

rfp23-thank-you_www-klapper-cz-2-1-min-min

12. 6. 2024 11:14

12. 6. 2024 09:38

12. 6. 2024 08:27

12. 6. 2024 07:52

Rychlá zpráva

woven-city-boxedFoto: Toyota

Tokio zbourá novou desetipatrovou budovu, blokuje výhled na horu Fudži

Luxusní desetipatrová budova v Tokiu půjde k zemi, protož blokuje výhled na horu Fudži, rozhodly tento týden japonské úřady. Proti developerskému projektu, který byl dokončen teprve nedávno, obyvatelé města Kunitači protestovali od začátku. Právě výhled na nejvyšší japonskou horu měl být podle developerů největší předností projektu.

Gurando Mezon Kunitači Fudžimidóri (volně přeloženo jako Grand maison Kunitači v ulici s výhledem na Fudži) sestává z celkem 18 bytů s plochou až 76 metrů čtverečních. Za jednu bytovou jednotku zájemci zaplatili 82 milionů jenů, tedy zhruba 12 milionů korun. Společnost, která za projektem stojí, uvádí, že budova je v pořádku a v souladu se zákonem. „Nevěnovali jsme ale dostatečnou pozornost dopadu na okolní prostředí, například na krajinu,“ zhodnotili nyní její zástupci.

12. 6. 2024 06:47

11. 6. 2024 20:42

Rychlá zpráva

chata-bucina-adr1Foto: BoysPlayNice

Ceny chalup dále klesly, průměrně vyjdou na 2,79 milionu korun

Chaty a chalupy v Česku zatím ve druhém čtvrtletí mezičtvrtletně zlevnily v průměru o pět procent. Jejich cena klesla o zhruba 150 tisíc korun na průměrných 2,79 milionu korun. Nejvíc rekreační nemovitosti zlevnily v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji. V některých lokalitách ceny chat a chalup ale rostly. Nejvýrazněji tomu tak bylo v Královéhradeckém a Libereckém kraji, ale i v Praze, kde jsou ceny rekreačních objektů proti dalším krajům vždy nejlevnější.

11. 6. 2024 19:05

Rychlá zpráva

Raspberry-Pi-2

Výrobce mikropočítačů Raspberry Pi úspěšně debutoval na burze

Společnost Raspberry Pi, která se proslavila minipočítači, vstoupila na londýnskou burzu a prozatím tam její akcie slaví úspěchy. Dosud si připsaly 38 procent. Pro londýnskou burzu může být úspěšné IPO technologické společnosti důležitou vzpruhou, píše CNBC.

11. 6. 2024 18:03

11. 6. 2024 17:25

Rychlá zpráva

šedivýFoto: Venture Club

Venture Club investuje 35 milionů do deep tech startupového fondu Tensor Ventures

Venture Club, investiční a společenský klub, investuje do specializovaného českého fondu Tensor Ventures 35 milionů korun. Díky této čerstvé investici Venture Clubu získávají investoři z neveřejného klubu příležitost investovat do rychle rostoucího segmentu deep tech, který byl většině investorů nedostupný. Nedávno byl navíc Tensor Ventures vybrán jako správce prvního fondu rizikového kapitálu, který bude financován z plánu obnovy. Získá půl miliardy korun.

„Tensorům se podařilo během uplynulých let vstoupit do unikátních deep tech startupů po celém světě, stejně jako se jim podařilo prodat své podíly ve firmách Ultimate Suite či Neuronix AI nadnárodním gigantům, kótovaným na amerických burzách. Kvantové technologie, biotechnologie či například vesmírné technologie jsou ale oblasti, kde se investor může bez zkušeného a důvěryhodného partnera velmi rychle ztratit. Jsme proto rádi, že se tento otevřel i našim členům,“ popisuje ředitel Venture Club Invest Petr Šedivý.

11. 6. 2024 16:45

Rychlá zpráva

Izrael i Hamás jsou nakloněni debatě o dočasném příměří

Z vyjádření lídrů jak Izraele, tak palestinského teroristického hnutí Hamás vyplývá, že jsou nakloněni příměří, které se snaž dojednat americká vláda. Izraelský premiér k němu byl až dosud skeptický, protože ho považoval pro záminku Palestinců k dalšímu vyzbrojování a posilování pozic pro další konflikt, píše deník New York Times.

11. 6. 2024 14:39