Live

zobrazit nejnovější

26. 6. 2024 10:40

26. 6. 2024 09:20

Rychlá zpráva

vaclavske-namsstiFoto: IPR Praha

DPP slavnostně zahájí stavbu tramvajové tratě na Václavském náměstí, práce začnou v sobotu

Velká sláva dnes čeká Václavské náměstí, DPP v jeho horní polovině totiž slavnostně zahájí stavbu tramvajové tratě. Samotné stavební práce mají začít podle dřívějšího vyjádření DPP v sobotu 29. června a potrvají tři roky. Náklady na vybudování tratě od Národního muzea doprostřed náměstí vyjdou na 1,24 miliardy korun. Současně s tím podnik opraví koleje ve Vodičkově a Jindřišské ulici, tramvaje proto nepojedou přes náměstí a vrátí se tam letos k 30. září.

26. 6. 2024 08:01

Rychlá zpráva

1-jpgFoto: Rivian

Volkswagen spojuje síly s Rivianem. Do výrobce elektromobilů investuje až 5 miliard dolarů

Německá automobilka Volkswagen oznámila, že investuje až pět miliard dolarů (zhruba 116 miliard korun) do amerického výrobce elektromobilů Rivian. Plánují vytvořit společný podnik, v rámci kterého budou sdílet architekturu a software pro své elektrické vozy. Úvodní investice ze strany VW bude ve výši jedné miliardy dolarů. Akcie Rivianu na toto oznámení zareagovaly po zavření trhu růstem o zhruba padesát procent.

26. 6. 2024 07:04

Rychlá zpráva

Assange přiznal vinu a po dohodě s úřady USA je volný, uvedl soud

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange dnes před americkým soudem na souostroví Severní Mariany přiznal vinu v případu vyzrazení tajných informací. Soud následně schválil jeho dohodu s prokuraturou a pustil ho na svobodu. Krátce po skončení soudního jednání se Assange vydal soukromým letadlem do rodné Austrálie.

Za trest, který dostal, je podle dohody počítána doba, kterou strávil v zadržení v Británii. Tam byl v cele více než pět let.

Dvaapadesátiletý někdejší počítačový expert se během tříhodinového soudního jednání přiznal k jednomu bodu obžaloby, kterým je spiknutí s cílem získat a zveřejnit utajované informace o americké národní obraně. Prohlásil ale přitom, že se domníval, že jeho aktivity chrání první dodatek americké ústavy, který garantuje svobodu slova.

25. 6. 2024 20:30

Doporučujeme

„Hlavně si to nevyčítat. To často řešíme s našimi klienty a snažíme se je na to připravit. Každý z nás dělá chyby, chybovat je prostě lidské, nejsme roboti.“

- výživový poradce Miloslav Šindelář o případných dietních chybách a jak se k nim postavit.

Čtěte dále

25. 6. 2024 19:00

Rychlá zpráva

alan-pock-ceo_1-minFoto: Investown

Přes Investown lidé proinvestovali čtyři miliardy, představil plán zahraniční expanze

Za tři roky pomohli investoři na platformě Investown, která usnadňuje investování do nemovitostí, profinancovat více než 900 etap realitních projektů a celkově proinvestovali téměř 4,3 miliardy korun. Na výnosech vyplatil Investown uživatelům více než 255 milionů korun.

Investown ještě letos plánuje spustit funkci Autoinvest, jež umožní nastavit si strategie, podle níž bude aplikace automaticky investovat. Vedle toho tým již pracuje na implementaci víceměnových účtů. Kromě toho se rozhlíží za hranice. „Plánujeme vstup do Německa nebo zemí Beneluxu, v případě Německa se bavíme o letošním podzimu. Vše ale stále vyhodnocujeme,“ dodal zakladatel a ředitel Alan Pock.

25. 6. 2024 17:30

25. 6. 2024 16:00

25. 6. 2024 14:30

25. 6. 2024 14:10