Live

zobrazit nejnovější

2. 8. 2023 13:33

2. 8. 2023 12:33

Rychlá zpráva

PRE se stovkami tisíc odběratelů od září zlevní plyn i elektřinu

Pražská energetika (PRE) od začátku září zlevní pod úroveň vládního cenového stropu, v případě elektřiny zhruba o 20 procent a u plynu asi o 30 procent. Zlevnění se podle má týkat velké většiny zákazníků firmy, podle statistik operátora trhu má zhruba 750 tisíc odběratelů elektřiny a dalších skoro 30 tisíc odběratelů plynu. Už v prvních měsících roku snížily ceny pod vládní cenový strop u některých tarifů například E.ON, innogy, Centropol či Pražská plynárenská. Nový fixovaný produkt s postupně klesající cenou od jara nabízí také ČEZ.

2. 8. 2023 11:33

Doporučujeme

„Obrovský problém manažerů nejen v Česku je, že i když mají zkušenosti, tak jim chybí zdraví. Utaví se prací, pořád jsou ve stresu.“

- Patrik Hužva, ředitel dvoumiliardového e-shopu T.S.Bohemia

Čtěte dále

2. 8. 2023 10:33

Rychlá zpráva

hanus-woltairFoto: Nguyen Lavin/CzechCrunch

Posílen půlmiliardovou investicí český Woltair vstupuje do Itálie

Woltair, jenž pomáhá se zaváděním obnovitelných zdrojů do domácností, pokračuje v zahraniční expanzi. Po nedávném vstupu do Německa vstoupil do Itálie, vedle Česka a Polska tak jde o čtvrtou zemi, kde působí.  „Rychlou expanzi nám umožňuje digitální platforma, kterou lze aplikovat prakticky kdekoliv na světě,“ komentuje ředitel Woltairu Jan Hanuš. Startup v červnu od investorů získal další půl miliardu korun a podle vyjádření jen v první polovině roku dokončil zakázky za více než půl miliardy. Kromě expanze investuje také i do vlastního vývoje a uvádí na trh inovativní tepelné čerpadlo WLTR.

2. 8. 2023 09:31

2. 8. 2023 08:44

Rychlá zpráva

Pantofle Birkenstock údajně zvažují vstup na burzu

Ikonická obuvnická značka, která přispěla k tomu, že pantofle už neplatí jen za domácí obuv, má připravovat IPO, k němuž by mohlo dojít už letos na podzim. Německý Birkenstock, za nímž v pozadí stojí módní kolos LVMH, by mohl vstup na burzu ocenit podle odhadů na osm až deset miliard dolarů.

2. 8. 2023 07:50

Rychlá zpráva

Agentura Fitch snížila rating úvěrové spolehlivosti USA

Americká agentura Fitch v úterý snížila rating úvěrové spolehlivosti Spojených států z nejvyššího stupně AAA na stupeň AA+. Zdůvodnila to očekávaným zhoršením fiskální situace v příštích třech letech a také vysokým a stále rostoucím zadlužením americké vlády. Bílý dům se snížením ratingu vyjádřil silný nesouhlas.

2. 8. 2023 07:05

2. 8. 2023 06:39

Rychlá zpráva

Donald Trump čelí už třetímu soudnímu obvinění, tentokrát ze snahy zvrátit výsledky voleb

Bývalý americký prezident Donald Trump má na krku další soud. Aktuálně byl obviněn kvůli snahám zvrátit výsledky prezidentských voleb v roce 2020, v nichž ho porazil Joe Biden. Jde už o třetí oficiálně řešenou kauzu exprezidenta, jenž se chce do Bílého domu vrátit ve volbách příští rok. Velká porota ho obvinila ve čtyřech bodech včetně spiknutí, k soudu ve Washingtonu se má dostavit ve čtvrtek odpoledne.

1. 8. 2023 22:13

Doporučujeme

„Jako umělec, přítel, bratr a syn byl Angus pro nás všechny výjimečný v tolika ohledech. Minulý týden pohřbil svého otce a intenzivně s touto ztrátou bojoval.“

- Vyjádření rodiny zesnulého herce Anguse Clouda, známého ze seriálu Euforia

Čtěte dále

1. 8. 2023 21:13

Rychlá zpráva

Obrat širší skupiny Broker Consulting se dostal na 2,8 miliardy

Skupina Broker Consulting navýšila obrat o necelých šest procent na 2,8 miliardy korun. Firma prostředkovává finanční poradenství, zároveň o sobě říká, že patří mezi tři největší poskytovatele realitních služeb v Česku. V posledním roce se podle ní do popředí zájmu lidí dostala ochrana finančních rezerv před vysokou inflací, lidé podle zakladatele společnosti Petra Hrubého citelně vnímali, jak se hodnota jejich úspor snižuje.