Live

zobrazit nejnovější

5. 6. 2023 08:40

Rychlá zpráva

linda-elonFoto: Reprofoto: PwC US/YouTube / NASA/Flickr

Vedení Twitteru by se dnes mohla ujmout nová šéfka, míří za ní další manažer z NBCUniversal

Linda Yaccarinová, která se deset let starala o reklamu v NBCUniversal, by dnes podle zdrojů The Wall Street Journal mohla převzít otěže Twitteru, kam ji začátkem května zlákal Elon Musk. Svou kariéru ve službách této sociální sítě dnes také začíná její dlouholetý spolupracovník z mediální společnosti Joe Benarroch, který nastupuje na zatím nespecifikovanou seniorní manažerskou pozici.

5. 6. 2023 08:08

5. 6. 2023 07:43

Rychlá zpráva

appleFoto: Bangyu Wang

Apple dnes zahájí svou vývojářskou konferenci a nejspíš ukáže vlastní headset. Sledujte akci s námi!

Apple dnes zahajuje svou týdenní akci nazvanou WWDC 2023. Je to vývojářská konference a na rozdíl od podzimního představování produktů nebývala pro širokou veřejnost až tak zajímavá. Loni to ale Apple porušil, když na ní ukázal nové MacBooky a na počítače by mělo dojít i letos. Kromě nich se předvede spousta novinek jako operační systémy, ale hlavně by měla cupertinská firma uvést svůj dlouho očekávaný headset. Událost můžete sledovat online na webu Applu i na CzechCrunchi, kde budeme představované novinky živě komentovat v našem kanále Live. Začíná se v 19 hodin našeho času.

5. 6. 2023 07:02

Rychlá zpráva

zlatanFoto: Depositphotos

Slavný fotbalista Zlatan Ibrahimovič ukončil kariéru

Jeden z nejslavnějších fotbalistů současnosti, jednačtyřicetiletý švédský útočník Zlatan Ibrahimovič, končí s profesionální kariérou. Oznámil po posledním kole italské ligy, ve kterém za svého dosavadního chlebodárce AC Milan v duelu s Veronou nezasáhl. Ibrahimoviče v letošní sezóně provázely zdravotní komplikace, v minulosti hrál také v Ajaxu, Juventusu, Interu Milán, Barceloně, PSG, Manchesteru United a Los Angeles Galaxy. Chystáme více informací.

5. 6. 2023 06:34

Rychlá zpráva

Ukrajina podle Ruska zahájila protiofenzivu

Ukrajina podle Ruska zahájila rozsáhlou ofenzivu na pěti úsecích fronty v Doněcké oblasti. Podle agentury RIA Novosti nebyly ukrajinské síly úspěšné ve snaze prolomit ruskou obranu a přišly o více než 250 vojáků. Světové agentury upozorňují, že tyto informace není možné nezávisle ověřit. Ukrajina se k nim zatím nevyjádřila.

4. 6. 2023 22:13

Doporučujeme

„Sledujeme, jak po světě vyrůstají děti prvních českých surfařů. A ty by mohly být nadějí českého surfingu na zásadnější úspěchy. “

- Matyáš Menšík, předseda Českého svazu surfingu

Čtěte dále

4. 6. 2023 21:33

4. 6. 2023 19:21

weekly

Partner podcastu: Pražské Quadriennale

4. 6. 2023 17:55

Rychlá zpráva

V Chile zemřely tisíce kormoránů. Země nyní zkoumá, co za tím stojí

Kdysi byli zdrojem velkého bohatství, protože jejich trus, guáno, byl žádaným hnojivem, o který se dokonce vedla i válka. Nyní jihoamerické Chile ale řeší záhadné úmrtí zhruba tří a půl tisíce kormoránů, jejichž těla se našla nedaleko přístavu Coquimbo na konci května. První testy totiž vyvrátily domněnku, že zemřeli na ptačí chřipku, která Chile sužuje od koncem loňského roku a způsobila smrt tisíců tučňáků, pelikánů či lachtanů.

4. 6. 2023 16:48

Rychlá zpráva

Tenistka Karolína Muchová prošla poprvé do čtvrtfinále Roland Garros

Česká reprezentantka zdolala Rusku Elinu Avanesjanovou 6:4, 6:3 a dostala se poprvé do čtvrtfinále Roland Garros. V něm Karolína Muchová vyzve další Rusku a finalistku turnaje z roku 2021 Anastasii Pavljučenkovovou.

4. 6. 2023 16:31

4. 6. 2023 15:36

Doporučujeme

„Spousta lidí má vnitřní pozitivní motivaci, chtějí takovou práci pro státní správu dělat a dělají ji rádi. A já je můžu pochválit. Odměnit však bohužel velice málo.“

- Martin Mesršmíd z DIA o práci pro stát

Čtěte dále