Elizabeth Holmesová jde do vězení a sedlák, který má ekologii v krvi. Čtěte zprávy týdne

Pravidelný přehled zpráv je tady. Co zásadního se u nás i ve světě v uplynulém týdnu odehrálo? Čtěte nebo rovnou poslouchejte v podcastu Weekly.

Filip HouskaFilip Houska

newsletter-photo-16

Foto: HBO / Pivovar Obora

Elizabeth Holmesová a Martin Novák

S nedělním podvečerem přichází už tradiční rekapitulace článků, které jsme pro vás v uplynulém týdnu publikovali. Ve výběru nejzásadnějších zpráv i nejčtenějších textů se dostaneme jak k tomu, že Elizabeth Holmesová, zakladatelka podvodného startupu Theranos, nastoupila do vězení, tak k průkopnickému sedlákovi, který vymyslel způsob, jak ekologicky propojit pole, kravín a pivovar.

Dále vám představíme náš nový žebříček stovky největších e-shopů v Česku, vyzdvihneme příběh o učňáku od Bageterie Boulevard, podíváme se na seznam nejbohatších lidí světa, kde se změnilo pořadí, popíšeme, jak chtějí v Mopedixu dobýt tuzemský rybníček s elektrickou Babettou na steroidech, a připomene, že nominace na další ročník Startup Awards jsou už v plném proudu.

Ostatní zásadní články z minulého týdne najdete níže. Nyní přejeme příjemné čtení nebo poslech prostřednictvím podcastu Weekly. Sledovat nás můžete na sociálních sítích včetně Instagramu, kde se o novinkách můžete dozvědět ve vizuální formě.


Nejzásadnější zprávy týdne


Podcast

Zásadní zprávy uplynulého týdne si lze pustit i jako podcast Weekly. Jeho součástí je také rozhovor, tentokrát s novinářem Janem Sedlákem o tom, proč jsou čipy od společnosti Nvidia tak zásadní pro oblast umělé inteligence.

Všechny podcasty Weekly si můžete pustit i na Spotify, Google Podcasts a Apple Podcasts. K dispozici jsou i přímo na cc.cz/podcasty.


Nejčtenější články týdne

Lidé mi svěřují miliony, chystám akciový fond, nakoupím i byty, říká investiční youtuber

Moped ze Zaječic do každé rodiny. V Mopedixu chtějí elektrickou Babettou na steroidech ovládnout Česko

Partner newsletteru

Zažijte Pražské Quadriennale scénografie a divadelního prostoru všemi smysly. Největší světový festival scénografie začíná 8. června a jeho centrem dění se stane Holešovická tržnice. Program PQ představí ve svých deseti sekcích mezioborovou divadelní tvorbu skrze nejrůznější umělecké formy a média; divadelní architekturu, performance, světelný a zvukový design, kostým nebo nové technologie, a to od tvůrčích týmů z více než stovky zemí celého světa. Více informací zde.

V Oboře má pole, kravín a pivovar. Průkopnický sedlák vymyslel, jak všechno ekologicky propojit

Černý rolák a baryton jsou pryč. Holmesová jde za mříže, už nehraje Jobse, ale oddanou matku

Žijeme v nejšťastnější době? Čísla jsou jedna věc, lidem ale chybí vize a smysl, říká psychiatr Horáček


Doporučujeme

Rock for People

  • Na letošním ročníku hudebního festivalu Rock for People vystoupí Slipknot, Machine Gun Kelly, The 1975 či Muse. Zahájen bude již 8. června. Více informací.

Česká surfová reprezentace

  • Na World Surfing Games je možné ukořistit nominaci na olympiádu. Češi však chtějí především reprezentovat a dělat dobré jméno ve světě. Celý příběh.

Festival ARENA

  • Festival ARENA založený Divadlem bratří Formanů je přehlídkou divadla, nového cirkusu, hudby a současné vizuální tvorby. Probíhá od 17. června do 1. července. Více informací.

Startup Awards 2023 jsou tady

  • Ocenění pro startupy v Česku vstupuje do druhého ročníku. Ani tentokrát nechceme rozhodovat sami, nejpopulárnější startup si zvolíte právě vy. Více informací.

Mediální partnerství

Největší bitcoinový veletrh v Evropě se uskuteční už 8. června v pražských Letňanech – 130 světových speakerů, 100 stánků bitcoinových firem a 10 000 návštěvníků. Česko je světová bitcoinová velmoc a už nyní se o tom společně přesvědčíme. Více informací zde.