Mall Group Jakuba Havrlanta ovládla 100% eshopu CZC.cz

Jiří SvobodaJiří Svoboda

jakub
0Zobrazit komentáře

Investiční skupina Rockaway a zejména pak pod ní spadající společnost Mall Group patří už nyní, s vlastnictvím Mall.cz a jeho mutacím v zahraničí, k největším hráčům na poli ecommerce ve střední a východní Evropě.

Zatím posledním krokem je nyní v tomto ohledu 100% ovládnutí eshopu s počítači a elektronikou CZC.cz, kde Mall Group v čele s Jakubem Havrlantem doposud drželo minoritní podíl, který skupina získala předloňskou transakcí v neurčité výši.

synvpohybu1

Přečtěte si takéZakladatelé českého fashion startupu SYN v pohybu: lidé už nechtějí podporovat nadnárodní značkyZakladatelé českého fashion startupu SYN v pohybu: lidé už nechtějí podporovat nadnárodní značky

Mall Group nyní získává i zbývajících 65%

Jak informuje deník E15, nyní původní majitel a zakladatel CZC.cz Josef Matějka dokončil prodej i svého zbývajícího 65% podílu, který rovněž získává Mall Group. Výše transakce nebyla odhalena, nicméně Matějka bude mít v Mall Group i nadále zájmy prostřednictvím dluhopisů. Dále se pak chce věnovat investicím do zábavních parků a retailu, například už získal licenci na provoz španělského hračkářského řetězce Imaginarium, jehož první prodejnu otevřel v pražském Centru Chodov.

„CZC.cz spadá do skupiny Mall Group už od jejího vzniku bez ohledu na výši jednotlivých podílů. Převod zbývající části byl jen dalším logickým krokem v procesu integrace celé skupiny. Mezi všemi značkami v rodině zastává CZC.cz roli specialisty na IT a elektroniku, na kterou se budeme soustředit i nadále,“ uvedl Tomáš Pilský, ředitel divize spotřební elektroniky a IT ve skupině Mall Group pro deník E15.

Do investiční skupiny Rockaway jinak patří na poli eshopů například i eshopy jako Mall, Vivantis, Proděti, BigBrands, Bux, Sporty nebo Rozbaleno. Dalším projektem je pak i eshop s potravinami Kolonial.

czc.cu

 

Foto: Rockaway, CZC.cz

Diskuze (0)

Novinka

Anonym