Michal Mička z C2H kupuje za desítky milionů korun polovinu finančně poradenské sítě F&P Consulting

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

michal-micka-C2H

Jednatřicetiletý investor Michal Mička si se svou firmou C2H zakládá na tom, že investuje především do lidí. Proto nemusí tolik hrát roli, z jakého oboru vybrané společnosti jsou. Mička nejprve investoval především do technologických startupů, následně přesedlal na módu a nejnověji vkládá desítky milionů korun do finančně poradenské společnosti F&P Consulting. Rád by vybudoval silnou poradenskou síť se zaměřením na investiční produkty.

V investičním portfóliu Michala Mičky se jedná o novou oblast, kterou však mladý podnikatel velmi dobře zná. Sám totiž zbohatl díky finančně poradenské síti FinFin, kterou vybudoval a v roce 2011 prodal investiční skupině DRFG. Od jejího majitele Davida Rusňáka za to dostal v DRFG pětinový podíl, jehož polovinu před dvěma lety za několik stovek milionů prodal. Právě z těchto peněz nyní investuje prostřednictvím C2H a dalších vehiklů jako INCOMMING ventures do dalších firem.

fpconsulting

Mičkovy investice dosud mířily především do módy, kde v poslední době koupil renomované firmy Pietro Filipi a Kara, a startupů jako Liftago, ShopSys nebo Flatio a také do výrobce kol Favorit. Nyní investiční skupina C2H vstupuje do další oblasti, když za padesátiprocentní podíl ve finančně poradenské síti F&P Consulting zaplatila blíže nespecifikované vyšší desítky milionů korun.

„Plánujeme budovat silnou a konkurenceschopnou finančně poradenskou síť se zaměřením na investiční produkty. V oblasti investic bychom rádi využili potenciálu na straně poradců i klientů. Zkušenosti a zázemí C2H přinesou nové know-how, vzdělávání i podporu, která bude ojedinělá,“ říká Michal Mička, jehož kapitál tak půjde především do rozvoje celé firmy.

jiri-patak-chytry-honza

Přečtěte si takéJiří Paták za stovky milionů korun kupuje zpět finanční srovnávač ChytryHonza.cz, který kdysi založil

Společnost F&P Consulting dosud patřila dvojici Kamila Paličková a Ota Janda, kteří se svým týmem 500 poradců po celé České republice řešili především sjednávání životních a neživotních pojištění, hypotečních úvěrů a stavebního spoření. Investice od nového spoluvlastníka firmy se má využít na rozvoj ve dvou strategických oblastech. Jednak F&P Consulting chce rozšířit řady svých poradců a produktově se více zaměří na zprostředkování investic, kde společnost vidí velký tržní potenciál.

palickova-janda-fp-consulting

Kamila Paličková a Ota Janda, spolumajitelé F&P Consulting

Nenaplněný růstový potenciál

„Jsme přesvědčeni, že růstový potenciál naší společnosti ještě nebyl naplněn. I přes stávající kvalitní zázemí nechceme usnout na vavřínech. Naopak plánujeme urychlit vlastní vývoj online nástrojů a zapracovat na interních procesech i poskytované podpoře tak, aby se poradce mohl maximálně věnovat své práci a byl minimálně zatěžován narůstající byrokracií a legislativními povinnostmi,“ říká Kamila Paličková, spolumajitelka F&P Consulting.

Mezi další cíle společnosti patří využití synergických efektů při propojení zázemí skupiny C2H a F&P Consulting, posílení týmu poskytujícího zázemí pro zkvalitnění servisu pro poradce nebo investice do marketingu a vzdělávání. Počet klientů F&P Consulting prozradit nechce.

michal-micka-C2H

Foto: C2H

Michal Mička, majitel investiční společnosti C2H