Microsoft představil nový Xbox One X

Michal PtáčekMichal Ptáček

xbox-x
0Zobrazit komentáře

V rámci probíhající E3 v kalifornském Los Angeles, se technologický gigant Microsoft vytasil se zajímavou novinkou. Na konferenci, která je svátkem všech fanoušků počítačových a konzolových her, totiž představil nový Xbox One X, který by se měl stát nejvýkonnější herní konzolí na světě.

DSC_0060

Přečtěte si takéZakladatel TopMonks, PurposeFly a organizátor Wisephory Jiří Fabián: řídíme se heslem pořád se uč a pořád někoho učZakladatel TopMonks, PurposeFly a organizátor Wisephory Jiří Fabián: řídíme se heslem pořád se uč a pořád někoho uč

A to díky 6 Teraflop GPU @ 1.172 Ghz, paměti 12 GB GDDR5, s propustností 326 GB/s a 1TB místa na disku, s tím že hráči se tentokrát dočkají hraní ve skutečném 4K rozlišení (hezčí grafiku ale zaznamenají údajně i hráči, kteří ještě 4K televizi nebo monitor nevlastní ) a údajně i rychlejších nahrávacích časů her.

xbox

Fanoušky značky pak jistě potěší i zpětná komptabilita s hrami i příslušenstvím předchozích verzí Xboxu a také nový, faceliftovaný vzhled konzole, která se s novou verzí stává nejmenším představeným Xboxem vůbec.

Do prodeje už 7. listopadu

Novinka, která se dle původních spekulací měla jmenovat Xbox Scorpio, by do prodeje měla zamířit 7. listopadu za částku 499 dolarů, což v přepočtu vychází na zhruba 11 500 Kč. Jak už to ale bývá, skutečná cena bude na českém trhu s největší pravděpodobností o něco vyšší.

První exkluzivní hrou, která výkon nové konzole otestuje, pak bude Forza Motorsport 7.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym