Milanote: přehlednější alternativa k Evernote, kterou testují giganti jako Apple či Facebook

Filip HouskaFilip Houska

mil
0Zobrazit komentáře

Služeb, které poskytují ucelené místo pro zaznamenávání nejrůznějšího obsahu z hlav jednotlivců nebo firem, existuje poměrně dost. Typickým příkladem může být gigant Evernote, jehož popularita však i díky nedávno představeným změnám, cenové politice a stále nepřehlednějšímu uživatelskému rozhraní, pomalu, ale jistě klesá. Toho se samozřejmě snaží využít nové, dravé služby jako například nová aplikace Milanote.

Australská služba Milanote je založena na konceptu virtuální nástěnky, na kterou si uživatel může vkládat jakýkoliv obsah. Ať už se jedná o text, fotografie nebo odkazy na videa. Svým kreativním přístupem a za použití dodatečných prvků jako šipek nebo linek si tak může vytvořit přehledný a ucelený souhrn informací, se kterými lze snadno pracovat.

ventusky_1

Přečtěte si takéČeská aplikace pro monitoring počasí Ventusky nově rozpoznává nebezpečí vln v oceánechČeská aplikace pro monitoring počasí Ventusky nově rozpoznává nebezpečí vln v oceánech

Značným benefitem celého rozhraní, které je mimo jiné testováno Applem, Facebookem nebo Philipsem, je vedle intuitivnosti také možnost si nástěnku přizpůsobit přesně podle gusta uživatele. Veškeré informace si může připínat na jakákoliv místa bez nutnosti se řídit nějakým řádem, respektive vyhrazenými okny, kam lze obsah umísťovat. Tím se například liší od služby Keep od Googlu.

milanote_2

V Milanote má uživatel možnost tvořit i nejrůznější struktury a diagramy, kam může dosadit vedle textových oken také fotky či videa. I tato funkce je opět založena na snadno pochopitelném a přímočarém principu.

Místo pro každého

Každý uživatel má v Milanote možnost, jak ke svým dokumentům, respektive nástěnkám, bude přistupovat. Může si je psát čistě sám pro sebe, nebo je například sdílet se svým firemním oddělením. Může je exportovat do řady formátů včetně PDF a Word, nebo nechat viset na cloudu. Celému rozhraní pomáhá i podpora neomezeného prostoru pro tvoření.

milanote_3

Milanote je zatím ve fázi soukromého beta testování a mezi veřejnost by se měl dostat 7. února. Lze očekávat, že s oficiálním vypuštěním přijde i aplikace pro iOS a Android, která zatím chybí.

milanote_1