Na Netflixu vyšel Kosmonaut z Čech. Sci-fi s Adamem Sandlerem je nezvyklý projekt s domácí stopou

Hrdinou novinky od Netflixu je Jakub Procházka, český astronaut na osamocené misi ve vesmíru. Na dálku se snaží zachránit vztah s odcizenou manželkou.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

SPACEMAN

Foto: Larry Horricks/Netflix

Adam Sandler ve filmu Kosmonaut z Čech

0Zobrazit komentáře

Na Netflixu dnes vyšel Kosmonaut z Čech, hollywoodská adaptace české knižní předlohy. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Kosmonaut z Čech je sci-fi podle české knižní předlohy Jaroslava Kalfaře, které pro nás představuje jeden z nejzajímavějších projektů Netflixu za poslední roky. Snímek totiž dostal plnohodnotně hollywoodské zpracování od režiséra Johana Rencka, známého minisérií Černobyl, až po hvězdné obsazení s Adamem Sandlerem, Carey Mulligan a Paulem Danem.

Hlavním hrdinou je český astronaut Jakub Procházka, který je v raketě vyslán k Venuši prozkoumat tajemnou mlhovinu. Po několika měsících na misi je Jakub rezignovaný, melancholicky přemítá o svém životě a obává se, že žena, kterou nechal na Zemi, už s ním nebude chtít mít nic společného. Jednoho dne ale na palubě objeví černého pasažéra – obřího pavouka, který mu chce pomoci vztah zachránit.

Zatímco předloha se dočkala přirovnání k dílu Jaroslava Haška, filmový Kosmonaut z Čech zatím neposbíral příliš nadšené ohlasy. Novináři kritizují pomalé tempo a nedostatečnou psychologii postav. Snímek sice Adama Sandlera ukazuje v pro něj nezvyklé roli a má dobré audiovizuální zpracování, chybí mu ale jiskra, která by ho vyzvedla z šedi.

Na druhé straně se objevily také pozitivnější komentáře, které vyzdvihují herce a oceňují zvláštní letargickou atmosféru, schopnou diváky ve správném rozpoložení vtáhnout. Pro domácí publikum je film každopádně téměř povinnost – kdy znovu uvidí hollywoodské hvězdy hrát postavy s českými jmény, navíc ve sci-fi? Kosmonaut z Čech je od pátku dostupný na Netflixu.


Co ukazují trailery

Horizon: An American Saga

Kevin Costner přichází se svým nejambicióznějším projektem od Tance s vlky. Horizon: An American Saga je epický western pojednávající o období americké občanské války a rozšiřování vlivu Američanů na západě kontinentu. Costner plánuje příběh odvyprávět ve čtyřech filmech, zatím jsou hotové dva.


Co hýbe světem filmu a televize

Apple chystá adaptaci kyberpunkové legendy

Román Neuromancer od Williama Gibsona se obecně považuje za jeden ze základních kamenů kyberpunku, žánru definovaného extrémní formou kapitalismu s korporacemi vládnoucími světu, pokročilými počítačovými technologiemi nebo kybernetickými vylepšeními člověka. Hrdiny knihy jsou hacker Case a jeho partnerka Molly, kteří se spolu noří do světa digitální špionáže a zločinu. Jejich záměrem je postavit se mocné korporátní dynastii. Apple teď objednal desetidílnou první řadu. Showrunnerem bude Graham Roland, spojený se Ztracenými nebo Jackem Ryanem.


Co si pustit

Elle

HBO Max  |  Thriller  |  2016  |  130 min.  |  ČSFD

elle

Reprofoto: Sony Pictures Classics/YouTube

Film Elle

Michèle je sebevědomá, zcela nezávislá ředitelka firmy vyvíjející videohry. Její život se ale obrátí naruby, když ji někdo doma přepadne a znásilní. Michèle se přesto nenechá zlomit a na vlastní pěst se snaží vypátrat, kdo za hrozným zločinem stojí. Ačkoliv by to námět naznačoval, Elle Paula Verhoevena má daleko k typickému filmu o pomstě. Snímek oceněný dvěma Zlatými glóby je plný sarkasmu, zkoumá složitou psychologii hrdinky a prezentuje ostrou sociální kritiku a skvělé herecké výkony v čele s Isabelle Huppert.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym