Na Netflixu vyšel Pád domu Usherů. Skvělá hororová minisérie volně vychází z díla Edgara Allana Poea

Novinka od Netflixu se inspirovala povídkami a básněmi otce gotického hororu, ale také satirickým hitem Boj o moc.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

fall-of-the-house-of-usher-netflix-1

Foto: EIKE SCHROTER/NETFLIX

Minisérie Pád domu Usherů vychází z díla Edgara Allana Poea

0Zobrazit komentáře

Netflix představuje svůj halloweenský program ve formě volné adaptace Edgara Allana Poea. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Na Netflixu právě vyšel Pád domu Usherů, nová hororová minisérie inspirovaná dílem Edgara Allana Poea. Ze stejnojmenné povídky do určité míry přebírá námět soustředící se kolem mocné rodinné dynastie, jež se hroutí pod vahou vlastní důležitosti. Kromě několika dalších jednotlivých prvků a více či méně výrazných pomrknutí na diváka se ale tvůrci ani nesnaží tvrdit, že by mělo jít o adaptaci díla slavného autora.

Pád domu Usherů totiž v mnohém připomíná satirický Boj o moc od konkurenčního HBO. Bohatou rodinu spravující farmaceutické impérium vykresluje jako nesourodou skupinu narcistů s minimálním zájmem o druhé a určitě se příliš neočekává, že bychom s „hrdiny“ sympatizovali. Do tohoto prostředí vstupuje tajemná žena jménem Verna, která začne na veřejnost vytahovat jejich temnou minulost. A jednoho po druhém likvidovat.

fall-of-the-house-of-usher-netflix-2

Foto: Netflix

Záběr z minisérie Pád domu Usherů

Hlavní tvůrce novinky Mike Flanagan řekl, že vedle zmíněných titulů se inspiroval také italským hororovým subžánrem giallo, který se mezi jinými vlastnostmi vyznačuje i velice krvavými scénami. „Je to šílené – barevné a temné a krvavé, zlé a vtipné, agresivní a strašidelné,“ poznamenal v rozhovoru pro server The Wrap. V minulosti Flanagan pro Netflix vytvořil také dvě řady antologie The Haunting (of Hill House a of Bly Manor).

První recenze Pádu domu Usherů jsou velice pozitivní, hovoří o jednom z nejlepších hororových počinů roku. Zdůrazňují přitom právě nezvyklou kombinaci humoru, děsu a krve. Často zaznívají také označení za temnější, fantasknější a brutálnější Boj o moc. Všech osm epizod minisérie je právě dostupných na Netflixu.


Co ukazují trailery

Wonka

Timotheé Chalamet se jako Willy Wonka snaží vyrábět tu nejlepší čokoládu na světě a nenechá se zastavit technickými výzvami, čokoládovým establishmentem ani církví.


Co hýbe světem filmu a televize

Cyberpunk 2077 dostane hranou adaptaci

Vývojáři z polského CD Projekt Red, stojící za herním hitem Cyberpunk 2077, oznámili, že chystají hranou adaptaci svého kyberpunkového světa. Zatím není jasné, jestli půjde spíš o film, nebo seriál, máme nicméně dostat zcela nový příběh odehrávající se v povědomých kulisách. Něco podobného ostatně loni s velkým úspěchem udělalo anime Cyberpunk: Edgerunners. Více zde.


Co si pustit

Minulé životy

KVIFF.TV  |  Drama  |  2023  |  105 min.  |  ČSFD

past-lives

Reprofoto: Aerofilms/YouTube

Film Minulé životy

Romantické drama Minulé životy se stalo malým hitem už na české premiéře na festivalu v Karlových Varech a v průběhu léta pak dojalo řadu dalších diváků. Sleduje příběh ztracené lásky a sentimentálního vzpomínání na to, co nebylo. Spisovatelka Nora a Hae-Sung se po dvou dekádách odloučení na pár dnů setkají v New Yorku a přemýšlejí, jak by jejich život vypadal, kdyby svoji dětskou lásku naplnili.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym