Na soutěž FutureNow Startup Awards poprvé míří i čtyři české startupy. Podívejte se, které to jsou

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

Soutěž Startup Awards dosud byla jednou z největších startupových soutěží na Slovensku a letos ji čeká zásadní proměna. Poprvé se otevře mladým inovativním firmám z celé střední Evropy, a tak do Bratislavy přijedou premiérově soutěžit také české startupy. Ze 128 přihlášených startupů poslala porota do semifinále celkem 24 firem, mezi nimiž jsou čtyři čeští zástupci.

Stejně jako v loňském roce se i letos Startup Awards koná v rámci konference FutureNow, která proběhne 24. října v bratislavské Refinery Gallery s cílem ukázat ty nejnovější technologie a inovativní firmy, tentokrát rovnou z celého regionu. Celkem dvanáct finalistů bude bojovat o hlavní výhru ve výši 20 tisíc eur (přes půl milionu korun).

O finálovou účast bude čtyřiadvacet startupů ze Slovenska, České republiky, Rakouska, Maďarska a Polska bojovat během třídenního FutureNow Bootcampu, který proběhne od 19. do 21. října v resortu X-Bionic Sphere ve slovenském Šamoríně. Startupy se tu potkají s předními investory z celého středoevropského regionu a vedle toho, že budou soutěžit o postup do finále Startup Awards, si mohou zajistit i případnou investici.

futurenow2017_4

Soutěž Startup Awards je letos otevřena pro startupy z celé střední Evropy

Prvním sítem ze 128 přihlášených startupů prošla i čtveřice českých projektů. Na Bootcampu se představí Clever Farm, který chce přinést revoluci do zemědělství, fitness aplikace Flex pro Apple Watch, první suchá pleťová maska na světě [n]fibrecare a simulační hra Behavera, jež pomáhá při náboru zaměstnanců.

Dvanáct vybraných startupů se pak představí při finálovém večeru, který proběhne na konferenci FutureNow. Ta letos nově vedle konference a startupové soutěže nabídne také workshopy a dvoudenní doprovodný festival, který proběhne v ulicích Bratislavy.

Lander_Rover_moving_A_16x9

Přečtěte si takéJaponský startup míří na Měsíc, pomocí raket SpaceX tam poletí už za dva roky

Na festival pak naváže samotná konference, která se odehraje 24. října v Refinery Gallery v Bratislavě. Dorazí na ni více než 18 odborníků z celého světa, přičemž řešit se bude především budoucnost dat, práce a vzdělávání. Hlavními ohlášenými hvězdami konference jsou spolutvůrce Skypu Jonas Kjellberg či tvůrce mobilní hry Angry Birds Peter Vesterbacka.

futurenow2017_3

Letos na konferenci FutureNow vystoupí dvě desítky spíkrů z celého světa

Vstupenky na FutureNow 2018 můžete zakoupit za 150 eur (necelých 3 900 korun), přičemž v ceně je zahrnuta konference, startupová soutěž, networking zóna a catering.