Nathan Drake prohledá i kina. Film inspirovaný slavnou herní sérií Uncharted se ukazuje v prvním velkém traileru

Filip HouskaFilip Houska

uncharted-1

Foto: Sony

V hlavních rolích filmu Uncharted budou Mark Wahlberg a Tom Holland

0Zobrazit komentáře

Uncharted patří bezpochyby k jedněm z nejslavnějších herních sérií na světě a pro mnohé hráče byly tyto tituly lákadlem, proč si pořídit PlayStation, na který exkluzivně vycházely. Již za několik měsíců si ovšem dobrodružství legendárního lovce pokladů Nathana Drakea budou moci užívat i diváci před velkými plátny – blíží se totiž jeho filmová adaptace a Sony na ni spolu s vývojáři z Naughty Dog láká prvním velkým trailerem.

O zfilmování oblíbené herní ságy Uncharted se mluví již několik let. Snad vůbec první informace o novém snímku se objevily už v roce 2009 – dva roky po vydání prvního dílu hry, který na tehdejší dobu fascinoval svým grafickým zpracováním a příběhem. Postupem času do médií prosakovaly střípky kusých informací, zpravidla se ale týkaly neustálých změn režisérů, kteří odstupovali jak na běžícím páse.

Blýskat na lepší časy se začalo loni, kdy se definitivně ustanovil režisér Ruben Fleischer (Zombieland, Venom) a následně bylo potvrzeno i herecké obsazení. Hlavního hrdinu, lovce pokladů Nathana Drakea, ztvární Tom Holland, známý především jako Spider-Man z novějších marvelovek. Jeho parťáka Sullyho (Victora Sullivana) si pak zahraje další hollywoodská hvězda Mark Wahlberg.

Plány této dvojici se bude snažit zkazit legendární herec Antonio Banderas, který ve filmu Uncharted vdechne život jednomu ze znepřátelených lovců pokladů. Samozřejmě nebude chybět ani Chloe Frazer, vysněná dívka Nathana Drakea, již ztvární Sophia Ali, která se mimo jiné objevila i v seriálu Chirurgové. A dorazí také zcela nový hrdina, respektive hrdinka – Braddock. Tu si zahraje americká herečka Tati Gabrielle.

„Natočili jsme ten film jak pro zaryté fanoušky hry, tak pro ty, kteří sérii ještě neznají. Věříme, že oba budou tímto neuvěřitelně zábavným a akcí nabitým filmem stejně pobaveni,“ říká v prohlášení režisér snímku Uncharted a odkazuje na nově zveřejněný trailer, který – vcelku pochopitelně – v mnohých věcech připomíná právě příběh hry. Fajnšmekři v něm uvidí i obdobný humor, uslyší ikonickou hudbu a poznají známé scenérie.

Novinka zamíří do amerických kin začátkem příštího roku, konkrétně 18. února. Češi by se zfilmovaného herního příběhu, založeného na cestě k prokleté sošce ze zlatého města El Dorado, měli dočkat už o osm dní dříve. Není ale potvrzené, že se tuzemská distribuce ještě nezmění. Každopádně fanoušci hlavní čtyřdílné série Uncharted už mohou netrpělivě vyčkávat.