Nejbohatší Čech Petr Kellner koupil své dceři koně za 250 milionů korun. Přeplatil i Billa Gatese

Filip HouskaFilip Houska

kellnerova
0Zobrazit komentáře

Stejně jako u každého jiného sportu, který se dělá na profesionální úrovni, i parkur je založen z velké části na co nejlepším vybavení. V tomto případě se tedy jedná o koně, kteří se dle různých specifik často prodávají za na první pohled astronomické částky. Ostatně se o tom přesvědčil i Petr Kellner, nejbohatší Čech s odhadovaným majetkem přesahujícím 310 miliard korun. Kellner pro svou dceru Annu, elitní parkurovou jezdkyni, koupil závodního koně, za kterého zaplatil čtvrt miliardy korun.

Petr Kellner tak prostřednictvím své finanční a investiční skupiny PPF, které je zakladatelem a majoritním vlastníkem, pravděpodobně uskutečnil jeden z nejdražších nákupů koně posledních let. Za tuto vysokou sumu by se zároveň mělo jednat o špičku, co se parkurových koní týče – na klisně se jménem Catch Me If You Can totiž jezdila bronzová medailistka z mistrovství světa a německá parkurová ikona Laura Klaphake.

kellnerova-czechcrunch-1

Anna Kellnerová, parkurová jezdkyně a dcera miliardáře Petra Kellnera

Právě od ní chtěl klisnu získat i Bill Gates, zakladatel Microsoftu a druhý nejbohatší člověk světa, který za ní v létě nabízel přibližně 8 milionů eur, respektive 200 milionů korun. Souboj s českým miliardářem nicméně o zhruba 50 milionů korun prohrál a Catch Me If You Can se dostala do stáje Kellnerové. Současně jde už o druhého koně, jež Kellner pro svou dceru od Klaphake získal.

virgin-orbit-launcher-one

Přečtěte si takéVirgin Orbit Richarda Bransona začíná testovat letadlo, z jehož křídla do vesmíru vyšle rakety se satelityVirgin Orbit Richarda Bransona začíná testovat letadlo, z jehož křídla do vesmíru vyšle rakety se satelity

V únoru totiž odkoupil od stájového majitele Paula Schockemöhleho, který německé jezdkyni koně poskytoval, valacha Silverstone B a jak nyní píše server Seznam Zprávy s odkazem na německé zdroje, je nejisté, zdali úspěšná kariéra Klaphake bez dvou jejich nejlepších koní bude vůbec pokračovat. Současně se díky těmto nákupům strachují o celou její budoucnost.

Nová dvojice se objeví příští měsíc na pražském závodě

Anna Kellnerová se na hřbetu Catch Me If You Can mimo jiné objeví i na chystané galashow světového parkuru Prague Playoffs, která se bude konat od 13. do 16. prosince v pražské O2 aréně. Celou akci, na níž vítězný tým může vyhrát až 32 milionů korun, navíc zásadním způsobem podporuje právě Kellnerova PPF.

prague-playoffs-horse

Foto: EquiTV / YouTube [1, 2]

Diskuze (0)

Novinka

Anonym