Nejslavnější díly herní série GTA se vrací. Jejich tvůrci lákají na předělané verze pro nové konzole i PC

Filip HouskaFilip Houska

gta

Foto: Rockstar Games

Nejslavnější díly série GTA se vrací

0Zobrazit komentáře

Legendární série Grand Theft Auto patří k tomu nejlepšímu, co můžete v otevřeném herním světě přes své počítače, konzole nebo dokonce mobilní zařízení zažít. A nyní si její tvůrci pro skalní fanoušky připravili skutečnou lahůdku – nejslavnější trojici dílů totiž studio předělá, uzpůsobí aktuálním herním systémům a nabídne v rámci exkluzivního balíčku.

Americká videoherní společnost Rockstar Games oznámila, že díly Grand Theft Auto III, Grand Theft Auto: Vice City a Grand Theft Auto: San Andreas projdou grafickou i herní modernizací a vytvoří se z nich nová kolekce, jednoduše nazvaná The Trilogy. Novinka byla mimo jiné ohlášena při příležitosti dvacetiletého výročí třetího dílu GTA.

Autoři slibují, že Grand Theft Auto: The Trilogy dorazí v rámci balíčku na PC, PlayStation 5 (i PlayStation 4), Xboxy řady Series (i Xbox One) a Nintendo Switch ještě letos. Na mobilní zařízení s iOS a Androidem má kolekce vyjít někdy během příštího roku. Na všech platformách pak láká na vylepšení grafiky i hratelnosti při zachování původního vzhledu.

Na něco podobného ostatně lákala i legendární česká hra Mafia vloni, kdy vyšla přepracovaná verze třetího dílu a v rámci balíčku Mafia: Trilogy bylo možné si oživit původní příběhy z drsného amerického prostředí taktéž v modernizované grafice. Důvodem, proč tolik remaků vychází, může být fakt, že Mafia a GTA mají stejného vlastníka – 2K Games.

Tak či tak, Claude coby hlavní protagonista GTA III, Tommy Vercetti jako ústřední postava GTA: Vice City a CJ z GTA: San Andreas znovu ožijí, byť pro mnohé z nás nikdy neumřeli. Rockstar Games v nadcházejících týdnech slibují zveřejnit více podrobností, přičemž jedno se ví jistě – verze klasických her začnou mizet příští týden z digitální distribuce.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym