Nový Matrix má plný název a reakce na trailer. Slibuje návrat do králičí nory i technické vizionářství

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Trinity a Neo v legendárním Matrixu

0Zobrazit komentáře

Je tady páteční podvečer a s ním pravidelné vydání newsletteru CC Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém a televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Jednou z hlavních zpráv uplynulého týdne bylo oznámení oficiálního názvu nového pokračování Matrixu, které se do kin chystá už v prosinci. Někteří už dokonce viděli trailer, a proto zmiňujeme, na co se ve filmu těšit.

Ještě více pozornosti si ale utrhl trailer na nového Spider-Mana, který měl za první den nasbírat větší počet zhlédnutí než Avengers: Endgame. Následují zprávy o vyostřujícím se sporu Disney a Scarlett Johansson, trailer na dokument o Schumacherovi či temný western s Benedictem Cumberbatchem. Nakonec samozřejmě nezapomínáme na tipy ke sledování, od dokumentu o vlivu sociálních sítí na volby přes povznášející drama až po minimalistické sci-fi, které vám nedá spát.

Aby vám naše shrnutí a doporučení propříště neuniklo, můžete se k odběru newsletteru CC Watch přihlásit zde.

***

Co hýbe světem filmu a televize

Ti, co viděli trailer nového Matrixu, jsou nadšení: Pokračování kultovního sci-fi ponese název Matrix: Resurrections. Je jasné proč – zatímco v posledním dílu původní trilogie zemřela jak Trinity, tak Neo, v novém filmu se opět shledají. Totéž naznačil i trailer, který vidělo publikum akce CinemaCon. Nea zde vidíme jako Thomase Andersona, který sní o počítačovém světě a myslí si, že se zbláznil. Možná máme co do činění s restartem Matrixu, jak o něm mluvil Architekt na konci druhého filmu.

neo-matrix

Reprofoto: Warner Bros./YouTube

Neo z kultovní filmové série Matrix

V další scéně pan Anderson vstoupí do kavárny a narazí tam na Trinity. „Známe se?“ ptá se žena. Následující záběry ukazují rozvlněné zrcadlo s obrazem zestárlého Nea a naopak mladého Morphea, modré i červené pilulky a v pozadí zní skladba White Rabbit od Jefferson Airplane. Když šel do kin první Matrix, většina lidí netušila, co přesně jeho název vlastně znamená. Možná se koncem roku do sálu vrátíme v podobném rozpoložení, aby nás zmrtvýchvstání kultu opět oslnilo.

Popisy traileru samozřejmě zmiňují také virtuózní akční záběry s motorkami, vrtulníky, raketomety a zpomaleným časem. Podle těch, co trailer viděli, se je opravdu na co těšit. Už dříve jsme zmiňovali, že při natáčení se používaly techniky, jaké prý herci snímku nikdy předtím neviděli.

Netflix ukázal první záběry adaptace kultovního anime Cowboy Bebop: 19. listopadu se na streamovací službu chystá desetidílná řada hraného seriálu, spadajícího do žánru space westernu. Japonská animovaná předloha, která inspirovala například sci-fi seriál Firefly, ve futuristickém světě svižně proplouvá mnoha polohami od komedie přes horor až po zadumanou melancholii. Právě díky tomu, spolu se zajímavými postavami a chytrým scénářem, si zajistila kultovní status po celém světě. Fotografie s hlavními hrdiny a noirovou atmosférou plnou neonů najdete zde.

Na co jsme zvědaví

Obsahuje spoilery ze Spider-Man: Daleko od domova. Peter Parker se po událostech předchozího filmu dostal do velmi těžké situace, celý svět se totiž dozvěděl, že to on je Spider-Man, a navíc si myslí, že zničil centra několika velkých měst v Evropě. Mladý superhrdina se tedy obrátí na Dr. Strange s prosbou o kouzlo, které by ho před očima veřejnosti zase skrylo. Kouzlo naneštěstí dopadne špatně a hrdinové se propadnou do víru multiverza, kde se setkají i se zloduchy z filmů s Tobeym Maguirem. Objeví se v novince také on a Andrew Garfield? Více v samostatném článku.

Další zprávy, tipy na novinky a trailery, na něž jsme zvědaví, výběr zajímavých filmů i seriálů, které stojí za vidění, či osobní tip osobnosti českého byznysu najdete v kompletním, už dvacátém-druhém vydání newsletteru CC Watch.

Pokračování nového newsletteru CC Watch si můžete přečíst zde.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym