Dlouho očekávaný telefon Essential Phone od původního tvůrce Androidu nezaujal a výrazně snižuje svou cenu

Filip HouskaFilip Houska

essentialtopd
0Zobrazit komentáře

Vize konkurovat zajetým a velice úspěšným hráčům jako Apple, Samsung nebo Google na poli chytrých telefonů upadá. Americký startup Essential, za kterým stojí „otec“ operačního systému Android Andy Rubin, před dvěma měsíci oficiálně představil Essential Phone, možnou hrozbu pro iPhony, modely Galaxy nebo Pixely, nicméně ten podle prodejů veřejnost příliš nezajímá. Dokazuje to znatelné snížení ceny.

Essential Phone již nyní nestojí 699 dolarů, což byla objektivně řečeno poměrně vysoká cenovka s ohledem na stabilní a prosperující trh smartphonů, nýbrž o 200 dolarů, tedy zhruba o 5 tisíc korun (včetně DPH), méně. I když podle použitých prémiových materiálů si původní cenu Essential Phone „zasloužil“, neprodával se a mnohdy se o něm hovořilo jako o prodejním propadáku.

invisionstudio

Přečtěte si takéOblíbený prototypovací nástroj InVision spustí vlastní editor na tvorbu designu webů a aplikacíOblíbený prototypovací nástroj InVision spustí vlastní editor na tvorbu designu webů a aplikací

Startup toto cenové snížení, díky kterému stojí jeho vlajková loď nově 499 dolarů (přibližně 13 tisíc korun s DPH a všemi poplatky), pochopitelně nekomentuje stylem, že by byly prodeje tristní, ale jako způsob, jak zařízení dostat do rukou více uživatelům. To může být pravdu, nicméně zcela nepochybně se to odvíjí i od toho, že prodaných, respektive předprodaných, kusů bylo pouze cca pět tisíc.

Prémiové zpracování a slušné parametry

Nutno uznat, že Essential Phone svými parametry papírově mohl konkurovat již zaběhlým telefonům. Zařízení, jež je vytvořeno z odolného titanu, běží na platformě Snapdragon 835 od Qualcommu, které sekunduje 4GB paměť RAM. Co se týče 5,7palcového displeje, ten je vybaven technologií QHD o rozlišení 2560 x 1312. Součástí je pochopitelně i fotoaparát, konkrétně duální o 13megapixelovým rozlišením. nechybí ani podpora NFC, čtečka otisku prstu nebo podpora externích zařízení (nabízená 360° kamera).

Foto: Reprofoto (YouTube)

 

Diskuze (0)

Novinka

Anonym