Palác sousedící s Kotvou projde rekonstrukcí za více než miliardu. Budou v něm obchody i kanceláře

Developerská společnost Crestyl koupila neoklasicistní palác vedle obchodního domu Kotva. V létě zahájila jeho kompletní rekonstrukci.

NR7 Crestyl

Foto: Crestyl

Neoklasicistní palác projde rekonstrukcí za více než miliardu korun

Prodejnu tu měl výrobce jízdních kol, motocyklů a automobilů Laurin & Klement, sídlila zde také pojišťovna Allianz, od roku 1945 byla budova přidělena Československé straně národně socialistické pro zřízení sídla stranické centrály a v 70. letech vedle vyrostl obchodní dům Kotva. Rohový palác v neoklasicistním slohu podle návrhu architektů Adolfa Foehra a Alfonse Wertmüllera, autora Státní opery, od svého vystavění v roce 1905 však neprošel generální rekonstrukcí. Ale nyní se jí dočká pod taktovkou developerské společnosti Crestyl.

Crestyl do rekonstrukce investuje více než miliardu korun, financování developerovi zajistí banka Helaba sídlící v Německu. Praha je pro bankovní instituci jedním z klíčových zahraničních trhů.

Rekonstrukce zahrne obnovu fasády, celkovou modernizaci včetně instalace klimatizace a výtahů, jakož i změnu uspořádání vnitřních prostor. Budou však zachovány všechny architektonické prvky stavby včetně točitého schodiště.

NR7 náměstí Republiky

Foto: Crestyl

S palácem sousedí obchodní dům Kotva

„Chceme historické budově vrátit její zašlou slávu a původní vzhled a zrekonstruovat ji tak, aby důstojně reprezentovala jedno z nejvýznamnějších míst celé České republiky,“ říká Viktor Peška, obchodní ředitel skupiny Crestyl.

Budova na prestižní adrese nabídne celkem devět podlaží a přibližně 5,6 tisíce metrů čtverečních plochy. Crestyl plánuje suterén, přízemí a první patro vyhradit pro obchody a služby. Šest podlaží bude určených pro kanceláře a v posledním patře pak bude terasa s panoramatickým výhledem na Prahu. Stávající funkční využití paláce tak zůstane beze změny.

„S potenciálními nájemci intenzivně jednáme. Protože se nám ale podařilo získat všechna potřebná povolení, nechceme čekat na podpis smluv a do náročné a pečlivé rekonstrukce se pouštíme hned. Jedná se opravdu o jedinečnou nemovitost na jedinečném místě, můžeme si tak dovolit pustit se do projektu spekulativně,“ dodává Peška.

Skupina Crestyl, která na českém trhu působí přes dvacet let, v uplynulých letech vybudovala několik kancelářských a obchodních center umístěných v srdcích měst. V současné době připravuje i největší projekt revitalizace v historickém centru Prahy s názvem Savarin v sousedství Václavského náměstí a ulice Na Příkopě.

NR7 rekonstrukce

Foto: Crestyl

Palác nikdy neprošel generální rekonstrukcí

Načítám formulář...