Pavel Tykač, Jan Barta, Daniela Pešková i Radovan Vávra. Konference Money Maker láká na hvězdná jména

Investiční konference, kterou pořádá CzechCrunch, proběhne v úterý 29. listopadu. Vystoupí na ní špičková jména byznysové a investorské komunity.

Luboš KrečLuboš Kreč

mm_1Event

Koláž: CzechCrunch

Na konferenci Money Maker vystoupí Pavel Tykač, Daniela Pešková i Jan Barta

0Zobrazit komentáře

Světem financí letos hýbou jiná témata než loni, bonanza je pryč. Akcie technologických firem padají, kryptoměny jsou hluboko pod svými maximy před rokem, energie nejsou ani trochu levné, ceny nemovitostí stagnují… I v takové situaci se ale dá investovat. Jak se v ní vyznat a neprodělat, pomůže pochopit konference Money Maker, kterou pořádá CzechCrunch a zúčastní se jí ti nejlepší z nejlepších: špičkoví burziáni, podnikatelé s miliardovými firmami, elitní investoři a manažeři nebo influenceři.

Protože investování je velmi pestrá a barevná disciplína, i na akci, která proběhne v úterý 29. listopadu v pražském prostoru Cubex, se bude diskutovat hned o několika tématech: o investování těch, kteří mají k dispozici více volných prostředků, o nemovitostech, o kryptu, o energetice, o akciích a kapitálových trzích nebo o alternativních finančních nástrojích.

Že nepůjde jen o bezuzdné plácání a vzpomínání banálních pouček, zaručí řečníci, kteří v každém z bloků vystoupí. O investicích promluví šéf investiční společnosti Avant a výrazná postava zdejšího finančního světa Vladimír Bezděk nebo partnerka investičního fondu Rockaway Andrea Lauren.

Situaci na trhu s nemovitostmi budou probírat zakladatelé předních developerských skupin Crestyl a Trigema, tedy Omar Koleilat a Marcel Soural, spolu s nimi pak na podiu vystoupí i Lukáš Foral ze společnosti Progresus, do jejíhož portfolia patří specialista na dřevostavby RD Rýmařov. V realitním bloku se představí také Michal Hrbatý ze startupu UlovDomov.cz.

O kryptu, které loni trhalo rekordy a letos je dole o desítky procent, ale zato se v něm dějí velké věci, jako třeba přechod etherea na nový protokol, budou se všemi souvislostmi diskutovat Juraj Forgács z investiční platformy Fumbi, Petr Hotovec ze společnosti SoftVision a Jakub Hlavenka z těžební firmy 2Bminer.com.

Jedním z fenoménů roku 2022 jsou drahé energie. Proto jim bude věnovaný největší blok celé konference. A ti, kteří o nich budou hovořit, jsou ti, kteří do značné míry určují ráz veřejné debaty o energetice, alespoň z té byznysové roviny: Pavel Tykač, majitel skupiny Se.Ven Energy, analytik a investor Michal Šnobr, Jan Palaščák ze Amper Holding a Jaroslav Šuvarský, spolumajitel firmy S-Power, která je největším dodavatelem fotovoltaických elektráren na střechy českých rodinných domů.

Zatímco loni dění na akciových trzích přivádělo ledaskoho v úžas a setrvalý růst zlákal k investicím na kapitálových trzích i ty, kteří se tématu dříve vyhýbali, letos je situace opačná: ikonický index S&P 500 je od ledna minus 20 procent. O tom, co se to na trzích děje, jakou roli v tom hrají úrokové sazby, nebo jak si stojí klasické banky, budou v panelu moderovaném Vojtou Žižkou hovořit členka představenstva České spořitelny Daniela Pešková, známý investor Radovan Vávra, zkušený burzián z J&T Banky Michal Semotan či analytik společnosti XTB Štěpán Hájek.

Určitý tematický můstek mezi světem akcií a energetikou pak zprostředkuje rozhovor s Janem Bartou z investiční skupiny Pale Fire Capital. O specifikách investování do netradičních finančních nástrojů pohovoří také známý ekonom Dominik Stroukal ze společnosti Roger nebo Vít Endler z crowdfundingové platformy Fingood.

soural

Přečtěte si takéVálka nás změní, žili jsme v blahobytu na úkor bezpečí, říká Marcel SouralVálka nás změní, žili jsme v blahobytu na úkor bezpečí. Je to znát i v realitách, říká developer

Na naší konferenci Money Maker ale dojde i na něco pro milovníky krásna. Jednak bude přímo na místě k vidění unikátní papežské Lamborghini, jednak se speciální prezentací vystoupí Jana Pulkertová, art manažerka J&T Banky, která se podílí mimo jiné na přípravě prestižního Art Indexu shrnujícího aktuální vývoj na zdejší umělecké scéně.

Vstupenky na konferenci, která začne ve 13 hodin odpoledne a potrvá až do večera, jsou k dispozici na portálu GoOut. Součástí konference bude také expo, kde budou moct držitelé VIP vstupenek networkovat nebo si prohlédnout interaktivní expozice partnerů konference. Tím generálním je holding Progresus, hlavními partnery jsou J&T Banka a společnost 2Bminer.com, partnery eventu jsou investiční společnost AVANT, realitní startup Ideální nájemce a firma Roger.

Rubriku Investice podporujíxtb_online-investing_logo_rgb-1jet-investment_logo_srgbjt-bankaamundi