Když se potkají tři hráči pokeru aneb Dražba obědu s investorem Janem Bartou vynesla 2,2 milionu

Výtěžek netradiční charitativní sbírky půjde na pomoc ukrajinské armádě. Akce proběhla kompletně na Twitteru.

Luboš KrečLuboš Kreč

barta-obed

Foto: CzechCrunch

Jan Barta vydražil hned dva obědy „pro Ukrajinu“ za více než dva miliony korun

0Zobrazit komentáře

Když zkraje týdne vyhlašoval Jan Barta dražbu oběda se sebou samým, doufal, že se mu na pomoc ukrajinské armádě podaří vybrat pár set tisíc korun. Později, aby soutěž rozhicoval, přidal ještě originál knížky s podpisem George Sorose. Výsledek ho i tak překvapil. Samozřejmě pozitivně – vybralo se 2,2 milionu korun.

Příhozy se v komentářích pod úvodním Bartovým tweetem (i pod novým, který později přibyl) objevovaly z počátku jen pozvolně, aukce se zúčastnil například zakladatel skupiny Partners Petr Borkovec, který nabídl čtvrt milionu. Ta pravá mela se ovšem rozjela až ve chvíli, kdy se začal blížit deadline. Tedy během pátku.

Finální dražební řež se rozhořela mezi trojicí Jan Brandejs, Adam Kubát a uživatelem s nickem Dnes Ano. Tím, kdo přihodil oficiálně nejvíc, byl Kubát, a to 1,1 milionu korun. „Kniha s podpisem Sorose pochopitelně rozhodla,“ napsal Kubát, který působí ve společnosti MaxiCommodities, jež se věnuje obchodování na trzích s energiemi.

Kniha, která byla předmětem aukce (spolu s obědem s Bartou, kde mladý miliardář slíbil poodhalit něco víc ze zákulisí své úspěšné investiční strategie), je Otevřená společnost od filosofa Karla Poppera. Na výjimečnosti jí dodává podpis legendárního burziána a filantropa George Sorose.

Když už se v pátek večer zdálo, že je hotovo, Barta na Twitteru uvedl, že Kubát se dohodl s Brandejsem, že při sumě nad milion korun se nebudou vzájemně přehazovat. A že dají každý stejnou částku – a na oběd s partnerem investiční skupiny Pale Fire Capital půjdou oba. Celkem se tedy sehnalo 2,2 milionu korun.

Peníze se prý rozdělí tak, že 1,1 milionu půjde přímo na konto ukrajinské armády, druhá polovina nejspíš půjde na nějaký jiný k Ukrajině vztažený humanitární projekt. Událostí, která Bartu, spoluzakladatele portálu ePojištění.cz, k obědové filantropii vybičovala, bylo pondělní bombardování ukrajinských měst ruskými okupanty.

Až se trojice Barta, Kubát, Brandejs u společného oběda potká, nebude to posezení tří neznámých. „Jednoho znám a druhého také od vidění z pokeru,“ napsal Barta na dotaz CzechCrunche. Právě poker a karetní soutěžní hry o peníze je všechny tři spojují, věnovali či věnují se mu na špičkové úrovni. Barta pak má díky pokeru v zásobě i spousty vtipných historek s králem českých kasin Leonem Tsoukernikem.

Načítám formulář...

Diskuze (0)

Novinka

Anonym