Petr Kováčik ze Skrz.cz o nepochopení slevových agregátorů

Michal PtáčekMichal Ptáček

petrkovacik
0Zobrazit komentáře

Na blogu Petra Kováčika, který stojí za provozem největšího slevového agregátoru Skrz.cz, se dnes objevil zajímavý článek s názvem „I po 3 letech jsou tu stále slevové servery, které neumí pracovat s agregátory“.

Petr Kováčik se v něm otřel o slevové servery, které nesprávně využívají slevové agregátory k propagaci svých nabídek a při této příležitosti také rovnou vyjmenoval několik základních chyb, kterých se provozovatelé těchto serverů dopouštějí.

Například zmínil…

prodeje u nabídek nepřicházejí hned první hodinu – čím dražší, tím později přijdou prodeje, zejména u pobytů se rozhodování o koupi protahuje na týden. Jenže servery ty nabídky často vypnou hned po prvních 100 klicích a čekají, co přijde. A právě tímto postupem často už nic moc nepřijde, protože tu nabídku nemá zákazník šanci najít na webu, kde ji předtím našel, a koupit ji.

Dále…

agregátory nejsou jako PPC nástroje, kde se dá reklama zapnout a za hodinu vypnout a za další dvě hodiny zase zapnout a všechno bude fungovat. Naopak se jedná o dlouhodobý kanál, kde je potřeba soustavně inzerovat a kontinuálně zvyšovat svoji propagaci. Místo toho některé servery si řeknou „teď to tam napálíme a uvidíme, co to přinese“. Pak narazí, protože to takhle nemůže fungovat, a zase propagaci stáhnou a říkají, jak to nefunguje.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Rubriku Startupy podporujíjt-retina