Podívejte se, jak by mohl vypadat nový iPhone, který chce Apple představit již příští týden

Filip HouskaFilip Houska

keynote0810
0Zobrazit komentáře

Září je pro Apple důležitým a zároveň nabitým měsícem. Během něj totiž už čtyři roky v řadě odkrývá roušku tajemství nad produkty, o kterých se spekuluje během celého roku. Není tomu jinak ani letos. Technologický gigant z Cupertina rozeslal pozvánky na druhou letošní událost (nepočítaje WWDC), která se bude konat 7. září v budově sanfranciského Bill Graham Civic Auditorium v 19 hodin středoevropského času.

Pozvánka je opět provedena minimalisticky, tentokrát s barevnými kruhy v pozadí a krátkou větou „See you on the 7th.“, tedy volně přeloženo jako „Uvidíme se sedmého“. Podle informací mnoha důvěryhodných zdrojů by měla být odhalena nová generace iPhonu a chytrých hodinek Apple Watch. Řeč se dostane i na oficiální představení operačního systému iOS 10.

0824_1

Přečtěte si takéAmerický startup přišel na způsob, jak pomocí umělé inteligence psát poutavější e-mailyAmerický startup přišel na způsob, jak pomocí umělé inteligence psát poutavější e-maily

Právě iPhone pod označením 7 je nepochybně největším lákadlem. Tradičně má přijít ve dvou provedeních – 7 a 7 Plus, které se od sebe liší především velikostí. Oba modely ztratí 3,5 mm konektor a podle Marka Gurmana, jenž bývá obklopen velice kvalitními zdroji, přijde nová podoba tlačítka Home. To bude fungovat na základě haptické, nikoliv fyzické, odezvy. Verze Plus má navíc disponovat duální kamerou s automatickým stabilizátorem pro ještě lepší pořizování vizuálního obsahu.

apple_083016_1

Server techtastic také uveřejnil pravděpodobnou výbavu jejich vnitřností. Od svých aktuálních vlajkových lodí (6s a 6s Plus) se mají lišit především kapacitou baterie. U iPhonu 7 by se měla navýšit o 160 mAh, tudíž na 1960 mAh, a u verze Plus o 245 mAh, tedy přibližně na 2 910 mAh. Pochopitelně přijde i výkonnější čip A10, koprocesor M10 a očekává se zvýšení paměti RAM na 3 GB u většího modelu.

0808_2

Možná podoba nového iPhonu bez klasického vstupu na sluchátka. Ta se budou nově připojovat přes Lightning kabel nebo bezdrátově.

Světlo světa mají spatřit i dvě nové verze chytrých hodinek Apple Watch, jedna zcela nová (Apple Watch 2 s GPS modulem, vylepšeným barometrem a až o 35 % vyšší kapacitou baterie) a aktualizovaná verze původní první generace, která má být o něco rychlejší. Vedle fyzických produktů pak samozřejmě spuštění operačního systému iOS 10, které je zatím ve fázi veřejného testování.

0808_3

Diskuze (0)

Novinka

Anonym