Pokerový mistr Martin Kabrhel zakládá esportový tým. Vloží do něj desítky milionů a spoléhat bude i na datovou analytiku

Jiří SvobodaJiří Svoboda

entropiq1-min

Foto: Entropiq

Tým Entropiq pro hru PUBG

0Zobrazit komentáře

Česká scéna profesionálního hraní videoher získává postupně světové parametry a tak se také v tuzemsku častěji objevují projekty, které mají v oblasti esportů globální ambice. Jedním z nich je nová organizace Entropiq, za kterou stojí profesionální pokerový hráč Martin Kabrhel.

Sedmatřicetiletý Kabrhel patří do světové pokerové špičky a dle finančních výher je nejlepším českým hráčem vůbec. Dařilo se mu zejména v roce 2018, kdy na turnaji v Rozvadově získal v přepočtu 68 milionů korun.

Ve světovém poháru vyhrál celkem dvakrát, a protože je hlavně matematik, založil i analytickou firmu Ematiq. Ta se soustředí na implementaci složité matematiky a dat do sázení na esportová utkání. Sám Kabrhel tvrdí, že žádné množství selského rozumu nepřekoná rychlý výpočet.

entropiq2

Foto: Entropiq

Martin Kabrhel (vlevo) a hráči podepisující smlouvy s týmem Entropiq

Kabrhel věří, že esporty se jednou dostanou na olympiádu a tak vidí v tomto odvětví velkou příležitost „Esporty jsou dnes šestým až sedmým sportem z hlediska objemu sázek, do tří let mohou být klidně na druhém místě,“ vysvětluje pokerový mistr.

Díky znalosti trhu tak bylo založení vlastního esportového týmu další logický krok. Na první rok do něj Kabrhel investuje desítky milionů korun, zároveň ale přiznává, že je možné, že se peněz kvůli velkému růstu celého odvětví proinvestuje ještě více. „Nemáme to naprosto pevně ohraničené (…) ale rozhodně nechceme peníze zbytečně házet do kamen,“ říká Kabrhel.

Kabrhel se spojil i s Ondřejem Drebotou, který se posledních deset let staral o rozvoj online pokeru ve střední a východní Evropě a v Entropiqu zastává funkci výkonného ředitele.

 „Za posledních několik let se profesionální hraní her posunulo na neuvěřitelnou úroveň, kde ti nejlepší bojují před zaplněnými halami o miliony dolarů. Jsem rád, že ve spolupráci s Ematiqem můžeme našim hráčům poskytnout i služby profesionální datové analýzy,“ uvedl Drebota.

Česká herní špička

Entropiq má od nynějška tým pro hry PUBG, FIFA, Hearthstone a brzy přibude i tým pro DoTa 2. Právě reprezentant Entropiqu v Hearthstone, Oldřich „Faeli“ Mahdal, je už teď v americkém Texasu, kde se chystá na mezinárodní turnaj a může vyhrát až půl milionů dolarů. Ostatně, na světové turnaje se chce Entropiq soustředit především.

Mezi hráči také nejsou žádní zelenáči. Mahdal je úřadující mistr ČR v Hearthstone a stejný titul drží i tým PUBG ve složení Dominik „Hawki“ Gryga, Vojtěch „Double“ Ptáček, Filip „RedgieBeardo“ Tutko a Luboš „Kejdoran“ Mráček. Ve FIFĚ je doplní Štěpán „RIIJK“ Sobocki a Patrik „Huhnak“ Hornák. První zmiňovaný mimo jiné hájil i barvy pražské Slávie.

O velikosti  projektu svědčí také fakt, že celý realizační tým mimo hráčů čítá 25 lidí. Sám Martin Kabrhel se věnuje datové analytice, v týmu jsou ale i reportéři, trenéři, technici či mentální kouč.

Součástí angažmá bude i kompletní zázemí a tak si již brzy budou moci hráči Entropiqu užívat velký hub pro své potřeby, jako je to běžné například ve velkých herních týmech v zahraničí.

entropiq3

Úřadující mistr ČR v Hearthstone Oldřich „Faeli“ Mahdal nově hájí barvy Entropiq

„Rádi bychom měli všechny naše hráče co nejdříve ve fázi, aby se mohli plně soustředit na zlepšování svých výkonů. K tomu by měli dopomoct i zahraniční trenéři a proto právě dolaďujeme jednu velmi zajímavou spolupráci s trenérem z Kanady. Ten by měl s týmem začít fungovat již od příštího týdne,“ říká Drebota.

Podobně ambiciózní projekt podpořil před časem také podnikatel Petr Andrýsek, původně zakladatel agentury Socialsharks. Několik milionů korun investoval do týmu Brute, který soutěží zejména v Counter-Strike: Global Offensive a chce s ním dobýt zejména evropskou scénu. I tým Brute si nově bude moci užívat komplexního realizačního týmu, který čítá i psychologa nebo fitness trenéra.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym