Populární služba Evernote na psaní a třídění poznámek zdražuje a zcela mění své služby

Filip HouskaFilip Houska

evernoteapp

Není pochyb o tom, že Evernote je jednou z vysoce populárních aplikací, jež slouží výhradně pro psaní a organizování poznámek. Její široká uživatelská základna se však nyní musí potýkat s nemilou záležitostí. Bude si muset nejen připlatit, ale také se sžít s novými limity. Evernote disponuje třemi balíčky, avšak tu největší změnu pocítil balíček základní – Basic.

Uživatelé, kteří si oblíbili tento bezplatný plán, se nyní budou muset spokojit s omezeným počtem zařízení, se kterými mohou synchronizovat své poznámky. A to konkrétně se dvěma na jeden uživatelský účet. Změny se týkaly i nových limitů uploadů, které klesly na hranici 60 MB za měsíc. Zbylé balíčky (Plus a Premium) také prošly obměnou, jež příliš nepotěší.

oculuspack

Přečtěte si takéInvestiční skupiny Sequoia Capital nebo 500 Startups rozjíždějí nový 10 miliardový fond

I když v sobě skrývají synchronizaci s neomezeným počtem zařízení a značnou kapacitu uploadů (1 GB u Plus verze a 10 GB u varianty Premium), jejich ceny poněkud vzrostly. Za balíček Plus je nyní nutné platit 3,99 dolarů měsíčně (34,99 dolarů ročně) a za Premium 7,99 dolarů, respektive 69,99 dolarů za rok.

Výkonný ředitel Chris O’Neil se nechal slyšet, že taková změna byla nevyhnutelná a bude sloužit jak k vylepšení stávajících funkcí, tak k tvorbě funkcí nových. Evernote totiž dlouhodobě stagnoval na poli příjmů a na výběr bylo buď zvýšení ceny nebo nutná restruktualizace celé společnosti, informoval The Verge.