PPF v Bukurešti postaví desetipatrovou kancelářskou budovu. Chce využít růstu rumunské ekonomiky

Budova Arc se bude nacházet v západní části širšího centra, které se stává jednou z hlavních byznysových čtvrtí hlavního města.

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

arc-bukurest01

Foto: PPF

PPF Real Estate v Bukurešti postaví novou kancelářskou budovu

0Zobrazit komentáře

V rumunském hlavním městě začne letos růst nová administrativní budova, pod kterou se podepíše tuzemská investiční skupina PPF rodiny Kellnerových. Její divize PPF Real Estate oznámila akvizici pozemku, na němž vybuduje deset pater moderně vybavených kanceláří. Projekt Arc by měl být dokončen v roce 2024, celkové náklady realizace jsou plánovány na zhruba 60 milionů eur (1,5 miliardy korun) a pro PPF půjde o třetí takovou budovu v Bukurešti.

Aktuálně tuzemské skupině patří v hlavním městě Rumunska dvě administrativní budovy, Metropolis Center a Crystal Tower. V průběhu následujících let k nim přibude další, tentokrát desetipatrová budova pojmenovaná Arc. Tu začala v Bukurešti připravovat společnost ARC Europe, jejímž vlastníkem je český developer RC Europe. Od něj PPF pozemek získala a výstavbou 30 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor chce posílit svou pozici v zemi.

„Zvyšující se poptávka po kvalitních kancelářských prostorech jde v ruku v ruce s tím, jak roste rumunská ekonomika. Zejména v hlavním městě je tato potřeba velmi znát. Chceme využít těchto faktorů k další diverzifikaci a posílení pozice PPF Real Estate na tomto trhu,“ uvedl investiční ředitel PPF Real Estate Juraj Šaštinský.

Budova Arc bude mít zároveň strategickou polohu v západní části širšího centra, které se stává jednou z hlavních byznysových čtvrtí Bukurešti. V blízkosti je metro, tramvaj i vlak a v úmyslu mají v metropoli vybudovat i terminál pro přímé vlakové spojení na mezinárodní letiště.

Vedle samotných kanceláří budou součástí projektu ARC také podzemní parkoviště pro více než 300 automobilů, nabíjecí stanice pro elektromobily, zázemí pro cyklisty, skladovací prostory a vlastní rekreační zahrada, která má být odhlučněná od ruchu z ulice.

arc-bukurest0

Foto: ARC Europe

Administrativní budova Arc v Bukurešti bude mít deset pater

„Kanceláře Arc budou mít charakter open space a díky tvaru budovy do L budou všechny pronajímatelné prostory využívat přirozeného světla,“ napsal o projektu český developer RC Europe, který již v Rumunsku postavil několik dalších kancelářských budov.

Pro PPF se jedná o strategický obchod jednak z pohledu toho, že již v Bukurešti dvě kancelářské budovy má, a jednak proto, že rumunský trh je pro skupinu významný také kvůli mediálnímu byznysu. Dceřiná společnost CME Media Enterprises v zemi provozuje nejsledovanější komerční televizi PRO TV. O víkendu si v PPF také připomněli první výročí od tragického skonu svého zakladatele Petra Kellnera.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym