Pražský autosalon Advantage Cars začal přijímat bitcoiny. Prodal za ně i luxusního sporťáka v ceně 18 milionů

advantage-cars-showroom

Foto: Filip Vido

Pražský showroom Advantage Cars

0Zobrazit komentáře

Přemýšlíte, že byste prodali svůj bitcoin a nechcete jej měnit za hotovost? Jak ukazuje Advantage Cars, jednou z cest může být i nákup luxusního sporťáku. Pražský autosalon se rozhodl mezi způsoby platby zařadit i bitcoin a ukázalo se to jako dobré rozhodnutí. Doposud se za kryptoměnu podařilo prodat vozy jako Ferrari SF90 Stradale, McLaren 765 LT, Lamborghini Urus nebo legendární Ferrari 488 Pista Spider.

Právě za první zmiňovaný automobil musel zájemce zaplatit 18 milionů korun, tedy podle aktuálního kurzu více než 16,5 bitcoinu. Autosalon se šestadvacetiletou historií prodal za bitcoiny luxusní automobily v celkové hodnotě více než 40 milionů korun s tím, že letos plánuje firma utržit přes miliardu korun, což by byl vůbec nejúspěšnější rok Advantage Cars v historii.

„Věříme, že platby bitcoinem umožní našim zákazníkům flexibilní a bezpečné nakládání s jejich financemi a efektivní využití investovaných peněz v praxi. Jednotnou měnu navíc ocení naši zahraniční klienti, kteří v posledních letech narůstají,“ uvedl pro CzechCrunch Filip Šivic, vedoucí prodeje společnosti. Právě zahraniční klienti podle něj představují až 90 procent zájemců o luxusní automobily.

advantage-cars-urus

Foto: Filip Vido

Lamborghini Urus před showroomem Advantage Cars

Celý proces nákupu luxusního auta za bitcoiny vypadá tak, že od Advantage Cars dostanete vygenerovaný QR kód obsahující adresu kryptoměnového účtu i částku v bitcoinu. Jelikož jsou ale kryptoměny volatilní, kurz se zafixuje a QR kód vydrží platný pouze 15 minut, poté je nutné vygenerovat nový.

Poplatek, který za platbu v kryptu zaplatíte, představuje 0,5 procenta z celkové ceny transakce. Společnost bitcoiny aktuálně mění zpátky na fiat měnu, jelikož jejich vlastní dodavatelé kryptoměny zatím nepřijímají. Výhledově ale počítají s tím, že budou bitcoin sami držet.

Kdybyste bitcoinů měli více, můžete si koupit třeba jeden z pěti set vyrobených kusů automobilu McLaren Senna ve speciální úpravě. Přichystat si na něj ale budete muset bitcoiny za bezmála 39,5 milionu korun. V případě, že spíše než bitcoinu věříte jiným kryptoměnám (typicky ethereu), i tak se na Advantage Cars do budoucna budete moci obrátit.

„Do budoucna si myslíme, že naši klienti budou tuto formu platby budou využívat více a více a platba v kryptoměnách se stane běžnou. Výhledově chceme přidat i další kryptoměny – například ethereum,“ dodává na závěr Filip Šivic.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym