Realizujte svůj podnikatelský nápad s těmi, kteří to už dokázali. Spouštíme novou startupovou akademii

Filip HouskaFilip Houska

ccs-sa-xy

Foto: CzechCrunch

CzechCrunch Shine spouští startupovou akademii

0Zobrazit komentáře

Můžete mít mnoho nápadů, jak změnit svět k lepšímu, ale bez poctivé přípravy a realizace zůstanou vždy jen na papíře. Vzdělávací platforma CzechCrunch Shine proto spouští nový program, který může k uskutečnění vašich podnikatelských snů pomoci. A hlásit se může kdokoliv, kdo chce se svým nápadem prorazit.

Cílem Startup Academy, jak se celý program jmenuje, je propojení začínajících podnikatelů s lidmi, kteří jsou v českém startupovém byznysu už natolik dlouho, že přesně vědí, s čím pomoci. Startup Academy si tak lze představit jako mentoringový program, jehož základním pilířem je vzájemná podpora a růst.

„Věříme, že díky Startup Academy dokážeme pomoci mnoha začínajícím podnikatelům. Jsme komunita lidí, kteří si navzájem pomáhají, což nás motivuje také k tomu, abychom akcelerovali i vaše nápady. A to jak přes ostřílená jména ze startupového byznysu, tak přes tematické workshopy a naši podporu,“ říká Kateřina Kováčová z CzechCrunch Shine.

Z papíru před investory

Účast v mentoringovém programu začíná přihláškami. Přímo na webu Startup Academy můžete do pondělí 31. srpna odeslat své registrace, které by měly obsahovat také úvodní informace o vašem projektu. Poslední srpnový týden pak proběhne propojení zakladatelů s našimi mentory, a to na základě témat, která dokážou pokrýt. Oblasti, s nimiž by účastníci chtěli pomoci, lze mimo jiné označit ve formuláři, aby poté proběhlo co nejpřesnější napojení na správnou pomocnou ruku.

Mezi těmi, kteří vám s realizací nápadů pomohou, sedí například andělský investor Martin Rozhoň, Pavlína Louženská z projektu Holky v marketingu, Andrej Kiska z Credo Ventures, spoluzakladatel aplikace Spendee Jakub Sechter, Karel Zheng ze startupu Accomango nebo brand designérka Michaela Fiasová.

Díky jejich zkušenostem nasbíráte potřebné know-how k tomu, jak svůj nápad uvést do praxe a podpořit tak následný vývoj při rozjíždění firmy. K rozjezdu pomohou i doprovodné workshopy na témata jako leadership, prezentování nebo fundraising. Po dvou měsících, tedy v polovině programu, pak na vás čeká společný networkingový večer.

Mentoringový program bude zakončen po čtyřech měsících intenzivních příprav galavečerem, kde se setkáte se všemi mentory, lektory a především také investory. Právě před nimi můžete se svým projektem zaujmout a získat finanční injekci, která vám pomůže nový projekt nastartovat.

***

Více informací včetně přesného harmonogramu a ceny naleznete na ccshine.cz/mentoring. Dodáváme, že data se mohou měnit na základě počtu účastníků. O všech změnách vás budeme průběžně informovat.