Režisér Kmotra dotočil svůj nový film Megalopolis. Má to být epické sci-fi s Adamem Driverem

Francis Ford Coppola natočil trilogii Kmotra nebo Apokalypsu. Teď se vrací s hvězdně obsazeným sci-fi za 100 milionů, které si sám financoval.

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

Americký herec Adam Driver

0Zobrazit komentáře

Jeden z nejoceňovanějších hollywoodských režisérů právě dotočil svůj nový ambiciózní projekt. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Francis Ford Coppola natočil trilogii Kmotra, Apokalypsu nebo Vyvolávače deště, naposledy ale jeho film na velké plátno dorazil před dvanácti lety, a navíc šlo o naprostý propadák. Teď třiaosmdesátiletý režisér a scenárista chystá velký návrat ve formě sci-fi za sto milionů dolarů, které si z většiny sám financoval a při jeho psaní vycházel z legendárního německého snímku Metropolis. Projekt se přitom poprvé pokusil zpracovat už počátkem 80. let, ale z různých důvodů to až dosud nevyšlo.

Film Megalopolis se bude odehrávat v New Yorku po tom, co katastrofická událost město srovná se zemí. Příběh se bude točit kolem architekta, který chce novou metropoli vybudovat jako utopii. Ambiciózní námět doplňuje hvězdné obsazení se jmény jako Adam Driver, Forest Whitaker, Laurence Fishburne, Aubrey Plaza, Dustin Hoffman, Shia LaBeouf nebo Nathalie Emmanuel.

Letos v lednu se na internetu objevily zprávy označující produkci za velký chaos, režisér i Adam Driver to ale rezolutně rozporovali.

Na Instagramu se před pár dny objevil nový oficiální profil filmu a první příspěvek zde oznámil, že natáčení je dokončené. Letos v lednu se na internetu objevily zprávy označující produkci za velký chaos, režisér i Adam Driver to ale rezolutně rozporovali. „Byl jsem na chaotických setech a tohle k nim má daleko. […] Upřímně to byla jedna z nejlepších zkušeností s natáčením v mém životě,“ řekl Driver serveru IndieWire.

Pozitivními slovy nešetřil ani v nedávném rozhovoru pro magazín Paste. Megalopolis označil za jeden z nejvíce vzrušujících projektů, na kterých kdy pracoval. „Věci, co udělal, nejde přirovnat k něčemu jinému. Je to hrozně unikátní a vynalézavé, snad i dostatečně přístupné pro všechny,“ řekl herec. Film zatím nemá distributora ani stanovené datum premiéry, měl by ale být hotový někdy příští rok.


Co ukazují trailery

Asteroid City

Blízká setkání třetího druhu podle Wese Andersona, režiséra Grandhotelu Budapešť. To znamená specifický humor, výrazný vizuální styl plný sytých barev a zvláštní postavy ztvárněné hvězdami jako Tom Hanks, Scarlett Johansson, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton a dalšími.


Co hýbe světem filmu a televize

Třetí řada Bílého lotosu bude v Thajsku

Bílý lotos měl být původně jednorázová minisérie, ale nadšené přijetí mu zajistilo pokračování – po skvěle hodnocené druhé řadě už tvůrci pracují na další. Ta se má odehrávat v Thajsku, v další lokaci řetězce resortů Bílý lotos. Hosty budou opět bohatí výletníci, tvůrce seriálu Mike White ale prozradil, že asijské prostředí by mělo umožnit se více ponořit do zajímavých témat smrti a spirituality.


Co si pustit

Tetris

Apple TV+  |  Thriller/Komedie  |  2023 |  120 min.  |  ČSFD

tetris-apple-2023

Foto: Apple

Film Tetris

Tetris na přelomu 80. a 90. let ovládl svět, původně ho ale vymyslel sovětský počítačový inženýr pro zahnání nudy v práci. Jak se hra ze Sovětského svazu dostala do celého světa, ukazuje nový film, v němž se Taron Egerton coby Henk Rogers vydává do komunistické země získat práva pro distribuci. Kritici snímek označují za diplomatický thriller, který je ovšem především velká zábava sledovat.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym