Rod draka se pomalu blíží. HBO uvede nový seriál ze světa Hry o trůny letos v srpnu

Nová minisérie bude sledovat éru vlády rodu Targaryenů.

Filip HouskaFilip Houska

rod-draka_1

Foto: HBO

Rod draka dorazí na HBO a HBO Max letos v srpnu

0Zobrazit komentáře

Hra o trůny patří stále k tomu nejlepšímu, co může dnešní světová seriálová tvorba nabídnout. Zda na úspěch adaptace knižního díla amerického spisovatele George R. R. Martina naváže i očekávaná minisérie Rod draka, sledující historii éry vlády rodu Targaryenů, je zatím otázkou. Odpověď na ni se dozvíme už v srpnu. HBO totiž zveřejnilo, kdy novinku mezi diváckou obec vypustí.

HBO už na Rod draka (v originále House of the Dragon) upozornilo před časem. Nejprve odhalilo první fotky z natáčení, následně při příležitosti spuštění televizní streamovací služby HBO Max v Evropě zveřejnilo také krátký teaser. Už jen ze zhruba sedmdesátivteřinové ukázky bylo možné vydedukovat, že půjde o epickou podívanou, která bude kombinovat výrazné prvky z Hry o trůny.

Nyní pro fanoušky přichází ta nejzásadnější zpráva – termín vydání. HBO oznámilo, že Rod draka, který bude sledovat děj odehrávající se 200 let před událostmi seriálu Hra o trůny, dorazí na HBO Max v pondělí 22. srpna. Ve stejný den bude mít premiéru i na televizní stanici HBO. Podle všeho bude dostupná celá minisérie o deseti dílech naráz.

Spolu s tím HBO zmínilo i herce a herečky, které budou v novince mít své role. Krále Viseryse Targaryena bude hrát britský herec Paddy Considine, život princi Daemonu Targaryenovi vdechne Matt Smith (Doctor Who), princeznu Rhaenyru Targaryenovou si zahraje Emma D’Arcy a Olivia Cooke se zhostí role nejkrásnější ženy Sedmi království. A seznam pokračuje.

Konkrétnější informace o samotném ději zatím zůstávají pod rouškou tajemství, něco lze ale přece jen vyvodit z knižní předlohy. Ta se totiž soustředí na jednu z nejdivočejších částí celé historie Targaryenů a zahrnuje jak vytvoření Železného trůnu Aegonem Dobyvatelem, tak následné soupeření o něj, což vede až k občanské válce zvané Tanec draků.