Rozhodnuto. Cristiano Ronaldo odchází z Manchesteru United, roli v tom hraje trenér

Kauza neměla dlouhého trvání. Cristiano Ronaldo a Manchester United se vzájemně domluvili – a výsledkem je odchod roku.

Filip HouskaFilip Houska

Cristiano Ronaldo

0Zobrazit komentáře

Je tomu sotva pár dní, co Cristiano Ronaldo, jeden z nejlepších fotbalistů planety, poskytl exkluzivní rozhovor, ve kterém se ostře vyhrazoval proti chování Manchesteru United, jehož barvy na klubové úrovni reprezentuje. Mluvilo se také o tom, že by z týmu mohl úplně odejít – a ukázalo se, že indicie byly pravdivé. Z Manchesteru United podle očekávání po dvou letech odchází.

Jak klub uvádí, obě strany se měly na odchodu vzájemně domluvit. V praxi to znamená, že jakmile se slavný fotbalista vrátí z mistrovství světa v Kataru, kde reprezentuje své rodné Portugalsko, bude si muset hledat nové angažmá. Do lednového přestupového kola půjde jako takzvaný free agent, respektive hráč bez klubové příslušnosti. Podle jeho slov o něj kluby zájem mají. O jaké jde, ale nezmínil.

Že měl úspěšný sedmatřicetiletý kanonýr v dresu Rudých ďáblů problémy, se vědělo už delší dobu. Především mu nesedl styl uznávaného nizozemského trenéra Erika ten Haga, který do Manchesteru United nastoupil loni v dubnu, kdy už za něj Ronaldo – po dvanácti letech od momentu, kdy kádr poprvé opustil – znovu hrál.

Oheň na střeše vzplál v momentě, kdy poskytl exkluzivní rozhovor pro britského moderátora Pierse Morgana, ve kterém Ronaldo nešetřil kritikou a poukazoval na řadu věcí, které musel od vedení klubu „snášet“. Mluvil o tom, že svého trenéra nerespektuje, protože on nerespektuje zase jeho. Zabředl i do možných konspirací, že se ho klub snaží z kádru vyštípat.

Zmínil i jakousi strategii, kterou vůči němu trenér vede, což mimo jiné řekl v souvislosti s nechvalně proslulým odmítnutím nastoupit na pár posledních minut do hry v říjnovém utkání proti Tottenhamu Hotspurs. Prý to byla „provokace“. Vedení klubu následně oznámilo, že fotbalistova vyjádření porušila smlouvu, a pohrozilo právními kroky.

Manchester United dal prostřednictvím tiskové zprávy najevo, že se k situaci nebude vyjadřovat, dokud nebude rozhodnuto. A jak to vypadá, rozhodnuto už bylo. Ronaldo se v mezičase připravuje na zápasy v rámci katarského šampionátu, spolupracuje s kryptoměnovou burzou Binance na vlastní NFT kolekci a také může sledovat, jak jeho unikátní fotka s Lionelem Messim pro značku Louis Vuitton boří internet.