Rozvozový startup Rohlik.cz přibírá do svého vedení vedle Tomáše Čupra další posily

cupr

Zakladatel Rohlik.cz, Tomáš Čupr

Je to teprve něco málo přes 2 roky, co se Tomáš Čupr, jako jeden z nejvýraznějších podnikatelů českého byznysu, rozhodl po úspěšném exitu Damejidlo.cz, pustit do dalšího projektu. Tím byl a stále je Rohlik.cz, který odstartoval v Praze s nabídkou rozvozu potravin do 90 minut, a následně expandoval i do dalších předních měst České republiky.

Čupr byl jediným členem nejvyššího vedení a zároveň největším akcionářem. Kvůli rostoucí expanzi a dalším plánům se ovšem rozhodl, že je čas na přibrání dalších partnerů. Křesla tak připadnou Christianu Kollerovi, který přes 8 let vedl finance české podoby sítě supermarketů SPAR, a Josef Gabaš, který měl dřívější zkušenosti z logistického sektoru MALL.cz.

m

Přečtěte si takéTakto vypadá nadupaný počítač od Microsoftu ve stylu iMacu

Ten navíc na svoji funkci povyšuje po necelém půlroce stráveném na pozici provozního ředitele Rohlik.cz, kde se staral o přeměnu na nový sklad, který by se i přes svoje počáteční problémy s logistikou měl brzy dostat do bezchybové fáze a zároveň pomoci startupu dosáhnout na letošní miliardový obrat. Nutno ovšem dodat, že tato zásadní změna nebude mít žádný vliv na výši stávajících podílů.

rohlikvedeni

Zleva: Tomáš Čupr, Josef Gabaš a Christian Koller

K tomu dodává zakladatel Rohlik.cz, Tomáš Čupr:

„Prodej potravin online je tou úplně nejsložitější oblastí e-commerce. K tomu je třeba přičíst růst, kterým Rohlik.cz prochází – v prvním roce provozu jsme dosáhli obratu 300 mil. Kč, letos cílíme na 1 mld. Kč. Aby bylo možné tak komplexní firmu uřídit, aniž by se to dotknulo komfortu pro zákazníky, bylo třeba, abych rozložil síly. Rohlik.cz má stále 1 hlavu v podobě nově ustanoveného boardu ředitelů, ale 3 různé pohledy a expertizy a 6 rukou.“

a dále doplňuje:

„Christian přináší hlubokou retailovou zkušenost, která začíná být po 2 letech existence Rohlíku potřeba, a také tlak na výsledky. Josef za těch pár měsíců odvedl v logistice neuvěřitelné množství práce, na které teď při další expanzi budeme moci stavět s jistotou, že jím nastavený systém to vydrží.“.