S únikem citlivých informací se roztrhl pytel. Tentokrát byl hacknut Dropbox

7463062672_68298f2171_k
0Zobrazit komentáře

Dropbox je častým cílem hackerů, kteří se přes něj mohou dostat k velmi citlivým informacím. Internetem proletěly zprávy o tom, že byl Dropbox hacknut. To bylo následně zamítnuto s tím, že je opět problém na straně pochybných 3rd party služeb, jak jinak. Spousta datachtivých nerdů se dnes pustila naplno do postování na Redditu, aby mezi sebou rozšířila několik stovek uniklých uživatelských jmen a hesel.

dropbox_1

Přečtěte si takéDropbox získává obří investici ve výši 250 milionů dolarůDropbox získává obří investici ve výši 250 milionů dolarů

Jeden ze zúčastněných zlodějíčků prohlásil, že má databázi takřka 7 milionů uniklých hesel a že je dá k dispozici tomu, kdo pošle nespecifikovanou sumu bitcoinů. Aby dokázal, že vše funguje, dal na obdiv právě několik stovek uniklých účtů na které se šlo ještě dnes opravdu přihlásit!

Dropbox se všechno snažil uklidnit následujícím prohlášením:

Dropbox nebyl hacknut. Uživatelská jména a hesla byla nedopatřením ukradena z jiných služeb, které si nárokují přístup do Dropbox účtů. Útok jsme zaznamenali ještě před publicitou a podařilo se nám velkou část z hesel blokovat. Stejně tak by již neměla být funkční ani zbývající část.

Stejně tak byla všem uživatelům zaslána výzva, aby si změnili svoje hesla typu 123456 na něco ostřejšího.

Foto: Ian Lamont / Flickr.com

Diskuze (0)

Novinka

Anonym