Samsung představil minimalistický monitor, který díky speciálnímu rameni šetří místo na stole

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

samsung-space-monitor
0Zobrazit komentáře

Ve Spojených státech startuje očekávaný světový veletrh spotřební elektroniky CES a Samsung ještě před ním představil několik nových produktů, mezi nimiž je i úsporný monitor, a to nikoliv energeticky, ale prostorově. Samsung Space Monitor lze totiž snadno postavit přímo ke zdi a pomocí pohyblivého ramena s ním pak podle potřeby manipulovat.

Samsung přišel s velmi jednoduchým mechanismem, díky kterému dokáže zejména na menších pracovních stolech ušetřit drahocenné centimetry místa. V porovnání s podobně velkými tradičními monitory prý až 40 procent. Space Monitor, který bude možné pořídit s displejem o 27 palcích s QHD rozlišením, nebo o 32 palcích se 4K UHD, se svorkou přichytí k desce stolu a integrované rameno zajistí potřebnou flexibilitu.

Samsung-Space-Monitor-3

V praxi to znamená, že můžete stůl přirazit až ke zdi a nechat o ni opřený i samotný monitor, pokud ho nepoužíváte. Pomocí pohyblivého ramena si ho pak můžete vždy podle potřeby snadno přiblížit nebo ho dokonce opřít o desku stolu. Úhel je libovolný a Samsung nechává na každém uživateli, aby si pozici přizpůsobil podle svých potřeb. Napájecí i HDMI kabel jsou přitom ukryté v rameni, takže nikde žádné netrčí a celkově jde o velmi minimalistické řešení.

Samsung bude svůj Space Monitor prodávat od 23. února za 400 dolarů (9 000 korun) v případě 27palcové varianty a 500 dolarů (11 200 korun) v případě většího modelu. Jediné, co by mohlo některým uživatelů chybět, je vzhledem k možnosti přiložit Space Monitor až k desce, dotykový displej, který by mohli například kreativci využít. Jinak jde ale o jednoduchý a dostupný způsob, jak ušetřit místo na vašem stole, pokud ho nemáte nazbyt.

Samsung-Space-Monitor-2
Samsung-Space-Monitor-4

Rubriku Tech podporujítrask-retina

Diskuze (0)

Novinka

Anonym