Šéf Avastu Ondřej Vlček podpoří miliony korun české veslaře. Pomůže tím i nadaci Dobrý anděl

Manažer a filantrop podpoří současně sportovce a nadaci, která pomáhám rodinám potýkajícím se s vážným onemocněním.

ondrej-vlcek-avast-top

Foto: Avast

Ondřej Vlček, CEO Avastu

Dva zdánlivě nesouvisející světy – české veslařství a neziskový sektor – se nyní podaří propojit díky pomoci Ondřeje Vlčka, šéfa české antivirové firmy Avast. Rozhodl se totiž z pozice generálního partnera podpořit Český veslařský svaz darem v řádu milionů korun. Plnění, které z tohoto partnerství vyplyne, bude poskytnuto nadaci Dobrý anděl.

Podle Ondřeje Vlčka má propojení dvou subjektů jasný důvod. Oba partneři toho totiž podle něj mají hodně společného: „Například vytrvalost, férovost a silnou komunitu. Veslování je respektovaný, tradiční olympijský sport, který se v Česku opírá o dlouhou a bohatou historii s mnoha sportovními úspěchy.“

Nadace Dobrý anděl je pak podle Vlčka transparentní a příspěvky dárců odevzdává rodinám, které podporuje, do posledního haléře. Za deset let své existence podpořila více než deset tisíc rodin, v nichž se jeden ze členů potýká s vážným onemocněním. Proto se Vlček rozhodl, že plnění v podobě reklamních ploch na kombinézách a lodích české veslařské reprezentace poskytne právě Dobrému andělovi.

„Nabídky Ondřeje Vlčka si nesmírně vážíme. Stejně tak důležitý byl pro nás však i souhlas a pochopení našeho poslání samotnými veslaři. Když jsem se s nimi a jejich trenéry setkal, nebylo pochyb, že s radostí Dobrého anděla podpoří,“ dodává Petr Sýkora, spoluzakladatel nadace Dobrý anděl.

První příležitost vidět české veslaře s Dobrým andělem „na prsou“ bude již tento víkend na světovém poháru v Poznani. „Takové propojení je v Česku unikátní a jsme moc rádi, že právě my veslaři toho můžeme být součástí. Ondřejovi patří velký dík a obdiv. Pevně věřím, že také Dobrému andělovi přinese spolupráce s námi ještě větší podporu dárců,“ uvádí předseda ČVS Ondřej Šebek.

Šéf Avastu navazuje na svou filantropickou činnost předchozích let. V roce 2019 oznámil, že veškerou svou odměnu za členství v představenstvu věnuje na charitu. Se svou ženou Katarínou se navíc rozhodli vybudovat Středisko dětské paliativní péče s lůžkovým hospicem v usedlosti Cibulka.

Místo, které získalo podobu empírového zámečku při přestavbě na začátku 19. století, projde celkovou rekonstrukcí pod taktovkou Nadace rodiny Vlčkových a studia Petr Hájek Architekti. Kromě dětského hospicu zde mají vzniknout také komunitní prostory pro veřejnost. Vlčkovi totiž nechtějí, aby budoucí pacienti čelili úskalím sociální izolace.

Sára Goldbergerová

Grafomanka, která má pořád hlad a v těle jí místo krve koluje ramen a káva černá jako bezměsíčná noc. Vyzná se ale také v realitách, miluje Japonsko, Blade Runnera a Nabokova.

Grafomanka, která má pořád hlad a v těle jí místo krve koluje ramen a káva černá jako bezměsíčná noc. Vyzná se ale také v realitách, miluje Japonsko, Blade Runnera a Nabokova.