Seznam.cz koupil majoritní podíl v rádiích Expres a Classic

sezn

Česká internetová jednička Seznam.cz uskutečnila další akvizici na mediálním trhu. Za zatím neupřesněnou částku totiž kupuje majoritu ve společnosti Voice of Prague, která provozuje rádiové stanice Expres FM a Classic, jejichž posluchačská základna se pohybuje v řádu nižších desítek tisíc posluchačů.

„Mohu potvrdit, že do naší společnosti Voice of Prague, mateřské firmy rádií Expres FM a Classic Praha, vstoupil 67 procenty strategický investor, mediální holding Seznam.cz“, řekl pro ČTK jeden z původních majitelů rádií David Šimoník

Seznam.cz ve společnosti získává 67% podíl, 33 procent dle serveru Médiář pak nadále drží společnost Duck Sauce. Zástupci české internetové jedničky plánují oznámit konkrétnější detaily akvizice na plánované tiskové konferenci 13. června.

expres

Expres FM

Z pohledu Seznamu se samotná akvizice každopádně jeví jako velmi chytrý tah. Obě dvě rádia se totiž soustředí na prémiovější a bonitnější cílovou skupinu posluchačů a Seznam této základny bude chtít s velkou pravděpodobností využít pro propagaci obsahu ze svých Seznam Zpráv a nedávno spuštěné Televize Seznam.

Zatímco Expres FM se profiluje jako metropolitní rádio se zaměřením na současnou, ale zároveň nemainstreamovou hudbu, rádio Classic se naopak zaměřuje na jazz, swing a klasiku.

Michal Ptáček

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.

Zakladatel CzechCrunche, fanoušek technologií, cestování a architektury.