Spoluzakladatel Salesforce Marc Benioff kupuje za 190 milionů dolarů magazín Time

Ondřej HolzmanOndřej Holzman

marc-benioff4
0Zobrazit komentáře

Magazín Time se během svých více než 90 let vypracoval v jednu z nejvlivnějších politických a kulturních sil ve Spojených státech a jeho ikonické obálky s červeným rámečkem znají lidé po celém světě. Nyní tento časopis přechází do rukou nového majitele, spoluzakladatele cloudové firmy Salesforce a miliardáře Marca Benioffa. Od společnosti Meredith ho Benioff spolu se svou manželkou kupuje za 190 milionů dolarů, což je více než 4,1 miliardy korun.

Přestože je Marc Benioff spoluzakladatel Salesforce.com, kde rovněž působí jako předseda a co-CEO, samotná firma poskytující cloudové služby není do transakce nijak zapojena. Nákup za několik miliard korun provádí manželé Benioffovi sami a obchod by měl být uzavřen do 30 dní.

„Investujeme do firmy s obrovským dopadem na celý svět, která má zároveň neuvěřitelně silný byznys. Právě po takových se poohlížíme, když investujeme jako rodina,“ uvedl pro The Wall Street Journal Benioff. Jeho manželka Lynne dodává, že síle časopisu Time je v jeho „unikátním vyprávění o lidech a problémech, které nás všechny ovlivňují a spojují“.

time-magazine

Ani slavnému časopisu se pochopitelně nevyhnuly propadající se výnosy z tištěných reklam a také snižující se prodeje na stáncích. Benioffovi nicméně v tradiční magazín věří a zároveň hlásí, že se nechtějí do každodenního provozu mediální firmy zapojovat. Vše bude nadále v kompetenci současného vedení magazínu. Významnější zásah do digitálu by však měl pokračovat.

pavel-kuhn

Přečtěte si takéPavel Kuhn z Home Creditu spouští novou službu DOK. V Česku chce zmodernizovat pojišťovnictvíPavel Kuhn z Home Creditu spouští novou službu DOK. V Česku chce zmodernizovat pojišťovnictví

Významná mediální akvizice je zajímavá zejména z pohledu samotného Marca Benioffa, který tak následuje šéfa Amazonu Jeffa Bezose. Ten v roce 2013 podobným způsobem koupil deník Washington Post. Rovněž Marc Benioff stojí v čele významné technologické firmy, která bojuje na poli cloudových služeb s Oraclem či Microsoftem, a patří mezi americké miliardáře. Salesforce založil už v roce 1999 a jeho jmění se odhaduje na téměř 5 miliard dolarů.

Magazín Time se stěhuje k novému majiteli letos již podruhé. Teprve před osmi měsíci totiž tento časopis získala firma Meredith v rámci nákupu vydavatelství Time Inc., ale hned čtyři tituly ihned nabídla k prodeji. Vedle Time to byly ještě časopisy Fortune, Money a Sports Illustrated.

Jako první získal nového majitele Time, jehož ikonickou obálku v červnu ztvárnilo 958 létajících dronů. Není to však jen obálka, která magazín, jenž poprvé vyšel v roce 1923, proslavila. Populární jsou dnes i výroční speciální vydání s Osobností roku nebo žebříček Time 100, který vypočítává nejvlivnější osobnosti naší planety.

Foto: Flickr/Fortune Global Forum, Time

Diskuze (0)

Novinka

Anonym