Svět Pána prstenů se výrazně rozroste. Studio Warner Bros. chystá několik filmů podle Tolkiena

Na příští rok se připravuje animovaný snímek o válce Rohirů, časem ale přibudou i další hrané. Studio právě oznámilo ambiciózní plán

Tomáš ChlebekTomáš Chlebek

warner-bros-peter-jackson-hobbit-gandalf

Foto: HBO

Jeden z čarodějů Tolkienovy Středozemě, Gandalf

0Zobrazit komentáře

V dnešní době asi byla jen otázka času, než se objeví další projekt ze Středozemě. Teď víme, že se jich chystá hned několik. To a mnoho dalšího přináší nové vydání newsletteru Watch, kde shrnujeme nejzásadnější dění ve filmovém i televizním světě, upozorňujeme na zajímavé trailery a doporučujeme, co si pustit. Přihlásit se k jeho odběru můžete v boxu níže.

Načítám formulář...

Těžko jen tak odkráčet od Pána prstenů. Zvlášť, když jste Warner Bros. Discovery, držíte část práv a čelíte dluhu v řádu desítek miliard dolarů. Šéf firmy David Zaslav proto společně s nepříliš dobrými finančními výsledky oznámil, že se pracuje na nových titulech z rozsáhlého fantasy světa J. R. R. Tolkiena. Warnerům se podařilo uzavřít spolupráci s videoherní a mediální firmou Embracer Group, která loni koupila práva na část autorova díla a už tehdy připustila možnost vzniku nových seriálů či filmů.

Zaslav teď potvrdil, že vedení studia Warner Bros. podepsalo smlouvu na hned několik filmů z Tolkienova univerza. Zatím není jasné, kterou část rozsáhlých dějin Středozemě a okolí by měly pokrýt. Šéfové Warnerů Mike De Luca a Pam Abdy dvojici trilogií Petera Jacksona označili za přelomové. „Přes všechny detaily, které tvůrci do těchto filmů láskyplně zahrnuli, je ale Tolkienův rozsáhlý svět na plátně i nadále z většiny neprozkoumaný,“ dodali.

lord-of-the-rings-frodo

Reprofoto: YouTube/Warner Bros. Entertainment

Elijah Wood jako Frodo ve filmu Pán prstenů: Společenstvo prstenu

Šéf skupiny Freemode spadající pod Embracer Group, jež má práva na Tolkienovo dílo na starosti, zároveň ujistil, že si plně uvědomují jeho kulturní hodnotu a budou s ním nakládat s úctou. Co přesně to znamená, se teprve ukáže. Warner Bros. má na chystaných projektech pracovat se studiem New Line Cinema, stojícím za oběma Jacksonovými trilogiemi. K novinkám se vyjádřila také jejich hlavní kreativní trojice – režisér Peter Jackson a scenáristky Fran Walsh a Philippa Boyens. Embracer a Warneři s nimi prý komunikují a mají v plánu s nimi minimálně probrat budoucí plány.

Warner Bros. kromě oznámených novinek chystá animovaný film odehrávající se 200 let před událostmi Pána prstenů, pojmenovaný The War of the Rohirrim. Už loni odhalilo první záběr a termín uvedení v dubnu příštího roku. Loni se do Tolkienovských adaptací ve velkém pustil také Amazon se seriálem Pán prstenů: Prsteny moci, jehož první řada prý měla skvělou sledovanost.


Co ukazují trailery

Světlo a stíny

Mocichtivý černokněžník halí celý kontinent do temnoty a na pomoc si vytvořil zdánlivě neporazitelnou armádu démonů. Naštěstí je zde jeho protiklad, Alina Starková vládnoucí světlem. Dokáže svou schopnost rozvinout dostatečně na to, aby se postavila zkáze? První řada Světla a stínů se dočkala dobrého přijetí.


Co si pustit

Belle

HBO Max  |  Anime/Sci-Fi  |  2021  |  122 min.  |  ČSFD

belle

Reprofoto: IMAX/YouTube

Film Belle

Možná nemůžete začít znovu ve skutečném světě, ale ve světě „U“ to jde. Oceňovaný japonský snímek Belle vypráví o nesmělé dívce truchlící po smrti své matky, která konečně nachází útěchu ve virtuálním světě a stane se zde popovou hvězdou. Tím ale její cesta k přijetí sebe sama teprve začíná – a něco podobného platí pro její protiklad v „U“, Zvíře hledající na internetu útěchu v ničení. Belle je zajímavou futuristickou variací na Krásku a zvíře, navíc s úchvatnou animací a emoční hloubkou.

Pro přehled dalších trailerů, novinek z filmového světa a tipů, co si o víkendu pustit, se podívejte na kompletní vydání newsletteru Watch a přihlaste se k jeho odběru zde či v boxu v úvodu článku.

Diskuze (0)

Novinka

Anonym