Tahle aplikace dokáže předpovědět, kdy je nejvýhodnější letět a automaticky hlídá ceny letenek

1920 x 1080 Both 1
0Zobrazit komentáře

Po boomu v letecké dopravě a snižování cen na co nejnižší možnou hranici se o cestování začali zajímat i lidé, které by to dřív ani nenapadlo. Většinou pak ti, kteří rádi ušetří na cestování až několik tisíc korun, ale neradi vše hlídají sami – to může vést k tomu, že se jim nakonec podaří letenku koupit ještě dráž, než původně předpokládali.

V lednu tohoto roku vznikla ovšem aplikace Hopper, která dokáže na základě speciálního algoritmu složeného z dat o miliardách letů zobrazit, kdy je nejvýhodnější letět, kdy naopak ne a případně i hlídat zvolenou trasu a upozorňovat na krátkodobé slevy. Nyní si jí dokonce mohou vyzkoušet již zcela všichni, protože právě dnes vyšla i verze pro Android.

bg_herov3-1920×1080

Přečtěte si takéTahle aplikace vás na letišti zdarma připojí k wifi bez vyplňování údajů a vyhledá informaceTahle aplikace vás na letišti zdarma připojí k wifi bez vyplňování údajů a vyhledá informace

Aplikaci by si v tomto měsíci mělo stáhnout již 1 milion uživatelů, kteří od prvního releasu ušetřili bezmála 15 milionů dolarů. Dnes ovšem existuje nespočetná konkurence, která v základu nabízí sice podobné služby, ale jiným způsobem. Ať už je to Skyscanner, Kayak, Matrix od Google nebo český Skypicker, který se zase soustředí na úsporu kombinací nejlevnějších letů dohromady.

Hopper se soustředí především na jednoduchost, sám najde domovské letiště, sám najde nejvhodnější spoje kolem data, kdy chcete odcestovat a přímo v aplikaci pak lze celou rezervaci i dokončit. To znamená, že se dá let rezervovat takřka do čtvrt minuty, což se v případě rychlých slev nebo chybných tarifů více než hodí, informoval TechCrunch.

hopper

Download: iOS  |  Android

Diskuze (0)

Novinka

Anonym